Ak sleduješ dianie v smartfónovom svete intenzívnejšie, určite si začul správy o ukončení pôsobnosti dcérskej značky čínskeho giganta Lenovo. Novinky od inak perfektného výrobcu ZUK sa tak už nedočkáme, no má to pozitívnu stránku – pokles cien vydaných modelov.

Koniec značky ZUK môže znamenať nový začiatok pre budúcich majiteľov, ktorí neodolajú neustále klesajúcim cenám týchto inak špičkových zariadení. Osobne vlastním model ZUK Z2 Pro už približne rok a tento kúsok je stále takmer dokonalý. Ak teda zháňaš nový smartfón do 200 €, kúpou ZUK Z2 Pro lepšie spraviť nemôžeš. Tento smartfón má totižto všetko a dokonca ešte viac, čo budeš potrebovať. Luxusná konštrukcia, vysoký výkon, optimalizovaný systém, kompletná podpora LTE sietí či vychytávky ako snímač srdcového tepu a UV žiarenia sú len zlomkom z toho, čo najväčší konkurent pre Xiaomi smartfóny ponúka.

Perfektným výkonom sa môže pýšiť aj dnes

ZUK Z2 Pro
Zobraziť celú galériu (8)
Kristián Hrušovský/FonTech

ZUK Z2 Pro je prémiový smartfón od „špiku kosti“. Jeho výbava začína keramicko-kovovou konštrukciou, ktorá úspešne odoláva aj tvrdšiemu zaobchádzaniu. Prednú stranu pokrýva 5,2″ displej s FullHD rozlíšením a nádherným AMOLED panelom. Pod displejom si miesto našlo hardvérové domovské tlačidlo, ktoré integruje snímač odtlačkov prstov a zastáva aj funkciu tlačidla späť a tlačidla nedávnych aplikácií. Vo vrchnej časti prednej strany zasa nájdeme 8 MPx selfie fotoaparát.

Nenechaj si ujsť
Recenzia | ZUK Z2 Pro: Čínske monštrum s kráľovským trónom na dosah

Keramická konštrukcia v sebe ukrýva najvýkonnejší mobilný procesor minulého roka, Qualcomm Snapdragon 820. Tento je podporený obrovskou 6 GB RAM pamäťou a pre tvoje dáta bude k dispozícii až 128 GB vnútorné úložisko. Hardvér smartfónu je napájaný 3100 mAh batériou s podporou rýchleho nabíjania QC 3.0, ktoré prebieha prostredníctvom reverzibilného USB Type-C konektora.

ZUK Z2 Pro
Zobraziť celú galériu (8)
Kristián Hrušovský/FonTech

Zadnú stranu ZUK Z2 Pro tvorí 13 MPx snímač od Samsungu, ktorý za dobrých svetelných podmienok vytvára špičkové zábery. Jeho pýchou je aj možnosť nahrávať spomalené videá až pri 960 fps. Po softvérovej stránke je pre Z2 Pro aktuálne dostupný Android 7.0 Nougat s nadstavbou ZUI 2.5, ktorá je optimalizovaná naozaj výborne. Osobne tento smartfón vlastním už viac ako pol roka a zatiaľ som sa nestretol so žiadnymi softvérovými problémami. K dokonalosti ZUK Z2 Pro prispieva aj DualSIM funkcionalita spolu s plnohodnotným európskym LTE pripojením. Rýchly internet si tak užiješ aj na Slovensku.

Takto lacno by ho chceli aj Číňania

Medzi najväčšie lákadlá tohto smartfónu patrí jednoznačne tiež cenovka, ktorú nám opäť môžu závidieť aj samotní Číňania. Tí ho kúpia na oficiálnom webe výrobcu za 1899 juanov, čo je v prepočte okolo 245 €. Bežná cena pre nás sa pohybuje na úrovni 225 €, no po zadaní exkluzívneho kupónu len pre našich čitateľov, harvestsk5, získa prvých 10 zákazníkov tento smartfón ešte lacnejšie, a to za famóznych 181 €. Osobne som si tento smartfón kupoval pred rokom za viac ako 400 €, teraz nestojí ani polovicu.

Kúpiť ZUK Z2 Pro 128 GB za doteraz najnižších 181 €
Zľavový kupón harvestsk5

Netreba pritom zabúdať na to, že ide o spomínanú najvyššiu verziu tejto čínskej mašinky. Čerešničkou na torte je možnosť smartfón objednať si spolu s EU Express dopravou, prostredníctvom ktorej si balík príde bez akýchkoľvek ďalších poplatkov. Platby DPH sa tak vôbec obávať nemusíš. Za poštovné zaplatíš len 6,77 €, no odporúčame priplatiť si aj za poistenie zásielky.

Kupón je možné aplikovať v košíku:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom