banner-mi5Pravý fanúšikovia spoločnosti Xiaomi určite doma prevádzkujú široké portfólium technologických gadgetov od tohto čínskeho výrobcu. Jedným z najlepších je bezpečnostná kamera Xiaomi Yi Smart Ants, ktorá sa skvelo hodí do bytov či na chatu. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Nová generácia. ktorá dnes uzrela svetlo sveta prináša skvelé vylepšenia, ktoré posúvajú kameru opäť o niečo bližšie k profesionálnym konkurentom. Dizajn je však nemenný a opäť sme sa dočkali veľmi prívetivého vzhľadu s podložkou, pomocou ktorej môžeme kameru umiestniť na stenu, či len položiť na stôl. Zmenou prešiel samotný snímač, ktorý obsahuje nové prvky. Xiaomi Yi Smart Ants 2 prináša nízku clonu f/2.0, 130 stupňovú šírku záberu, nočné videnie, 4-násobný digitálny zoom, nahrávanie videa vo FullHD rozlíšení (predchádzajúca generácia ponúkala len HD rozlíšenie) a HDR režim.

Xiaomi-Yi-Smart-Ants-2

Nahraný záznam sa ukladá na SD kartu, no Xiaomi doporučuje využiť vlastné cloudové úložisko. Samozrejmosťou je opäť živý prenos cez aplikáciu, ktorá funguje na WiFi alebo na  mobilných dátach. Kamera sa pripája na vašu domácu WiFi sieť. Výpočetný výkon zabezpečuje grafika Ambarella S2LM s čipom CMOS Panasonic MN34229 Matrix, ktorý sa stará o podporu nahrávania FullHD videa. Nová bezpečnostná kamera od Xiaomi prináša skvelé riešenie pre nenákladné monitorovanie vašich príbytkov alebo bábätiek v izbe.

Xiaomi-Yi-Smart-Ants-2(2)
Pomocou senzoru pohybu, ktorý sleduje okolitý pohyb sa následne aktivuje záznam videa a aplikácia v telefóne vás upozorní na pohyb. Oblasť sledovania je možné meniť ľubovoľne. Ďalšou novinkou je počítanie osôb počas záznamu a táto funkcia sa predovšetkým hodí v menších obchodoch. Nechýba ani integrácia do ekosystému inteligentných spotrebičov Xiaomi, ktoré zdržuje aplikácia MiHome. Momentálne prechádza kamera crowfundingovou kampaňou a po skončení by mala byť k dispozícii za cenu približne 55 €. Samozrejme, cena bude platiť iba pre čínsky trh a cez predajcov tretích strán môžeme rátať s čiastkou okolo 70 až 80 €.

Xiaomi-Yi-Smart-Ants-2(4)

Zdroj: Hi.taobao.com, Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP