Kúpou Xiaomi routera tretej generácie som lepšie spraviť nemohol. Internetu u mňa doma vdýchol nový život
Doba sa mení a s ňou aj počet zariadení pripojených na WiFi. Skoro pred rokom som spozoroval problémy s WiFi pripojením v podobe náhodného odpájania, prípadne problémov s pripojením na WiFi.
Pokiaľ boli na sieť pripojené sem tam 2 notebooky a môj smartfón, išlo to bez väčších problémov. Postupom času sa k tomu pridalo inteligentné osvetlenie v jednej miestnosti, smartwatch… Kľúčový okamih nastal, keď do toho prišiel nejaký smartfón na recenziu, čo sa začalo prejavovať dlhším čakaním na pripojenie alebo občasným odpojením. Neuvedomujúc si príčinu som aj naďalej znášal túto čoraz horšiu situáciu. Motiváciou pre kúpu nového routera bolo, keď poskytovateľ internetu navýšil rýchlosť pripojenia, ktorú starý router nedokázal naplno bezdrôtovo prenášať.
A tak som siahol po Xiaomi Mi WiFi routri 3. generácie, vtedy ešte čínskej verzii. Dnes ho používam už viac než 6 mesiacov a problémy s pripojením ma už netrápia. Router vysiela na frekvenciách 2,4 GHz a 5 GHz súčasne, pričom v nastaveniach je možné zvoliť, či majú mať oddelený názov. Spolu tak zvládnu prenos o rýchlosti až 1167 Mb/s vďaka IEEE štandardu 802.11ac. Vonkajšie 4 výkonné antény výborne pokryli signálom celý byt.
O spracovávanie dát sa stará kombinácia čipsetov MT7620A a MT7612EN, ktorým asistuje 128 MB pamäť RAM typu DDR2 a interné úložisko 128 MB typu SLC Nand Flash.
Pre bežného používateľa slúži pre ovládanie routera aplikácia Mi Wi-Fi, ktorá je kompletne preložená do angličtiny ako pri čínskej verzii routera, tak aj pri anglickej. Pomocou tejto aplikácie je možné spraviť základnú konfiguráciu routera – nastavenie siete Wi-Fi, spravovať USB úložisko, pripojené zariadenia, regulovať rýchlosť pripojenia pre jednotlivé zariadenia a oveľa viac. Aplikácia, rovnako ako aj router, je prepojený s tvojím Xiaomi kontom, vďaka ktorému môžeš všetky nastavenia zmeniť aj na diaľku.
Pokročilé nastavenia routera prebiehajú cez webové rozhranie http://miwifi.com. Webové rozhranie umožňuje napríklad klonovanie MAC adresy, pridelenie statickej IP, presmerovanie portov a veľa ďalších. Jazyk webového rozhrania pri čínskej verzii je možné pomocou aktualizácie zmeniť na anglický. V prípade anglickej verzie Xiaomi routera je angličtina nastavená ako predvolená.
Router je vďaka svojmu minimalistickému vzhľadu skvelým dizajnovým doplnkom do každej domácnosti. Jedinou nevýhodou routera, na ktorú upozorňujú niektorí používatelia na fórach, je absencia gigabitového ethernetového portu. Dvojica LAN portov dosahuje priepustnosť „iba“ 100 Mbps. Ak je u teba celá domácnosť pripojená bezdrôtovo, tento problém sa ťa netýka.
Kúpiť Xiaomi Mi WiFi Router 3 za 24 €
Anglická verzia výkonného Xiaomi Mi WiFi Routera tretej generácie je pre teba teraz k dispozícii za skvelých 24 €. Určite sa však ponáhľaj, pretože dostupných je len 7 kusov v tejto cene.
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú
Znížia CO₂ o 800-tisíc ton. Nemci vyriešia obrovský problém elektromobilov, použijú energiu budúcnosti
Úplne si nás podmania. Čínska automobilka vstupuje na ďalší európsky trh
Vydrží dlhšie než kedykoľvek predtým. Vymysleli batériu, ktorý sa nabije z 0 na 80 % za 15 minút
POZOR: Až 6 bánk čaká masívna odstávka. Slovákom nepôjde takmer nič
Zem dosiahla kritickú hranicu. Otepľovanie je najrýchlejšie v histórii
Copyright© 2024 by Startitup, s. r. o. Všetky práva vyhradené