Napriek tomu, že dnešný deň ešte ani poriadne nezačal, už teraz je celkom jasné, ktorému technologickému gigantovi v ňom bude venovaná najväčšia pozornosť. Tú si totižto bez akýchkoľvek pochýb najviac zaslúži Čínska spoločnosť Xiaomi, ktorá to rozbalila vo veľkom a okrem svojho historicky prvého procesora predstavila dvojicu nesmierne lákavých smartfónov.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Ihneď po odhalení nového zariadenia vyššej strednej triedy s označením Xiaomi Mi5c sa obľúbený výrobca rozhodol svetu ukázať aj dlho očakávaný Xiaomi Redmi 4X. Ten bol mnohými predom zatracovaný kvôli nie veľmi pozitívnym reakciám na jeho väčšiu verziu s prídavkom Note. Dnes sa však ukázalo, že toto zatracovanie bolo úplne nezmyselné. Len pred pár chvíľami odhalená novinka totižto zaujme každého, kto hľadá schopné zariadenie nižšej strednej triedy.

zdroj fotografie: Xiaomi

Jedným z najväčších lákadiel tohto prístroja je nepochybne jeho vysoko kvalitná hliníková konštrukcia, ktorá navyše ponúka oproti klasickej Redmi 4-ke zopár základných dizajnových zmien. Tie badať najmä na strane zadnej, pričom tá predná zostala takmer nedotknutá. Jej ústredným prvkom je 5-palcový HD displej, ktorý obklopuje trojica senzorových tlačidiel spolu s 5 MPx selfie kamerou. Spomínaný zobrazovací IPS panel tiež zaujme dostatočnou hodnotou maximálneho jasu, ktorá je na úrovni 450 nitov či kontrastným pomerom 1000:1.

zdroj fotografie: Xiaomi

Celú prednú stranu prekrýva odolné sklo s 2.5D zaoblením hrán. Zadná stena na sebe nesie 13 MPx hlavný fotoaparát s PDAF zaostrovaním, clonou f/2.0 a prisvetlovaním LED bleskom, ktorý bol zo stredu presunutý na ľavý horný roh. Pozícia skenera odtlačkov prstov a loga výrobcu zostala nezmenená a oba sa tak nachádzajú v stredovej osi tohto prístroja. Xiaomi Redmi 4X v sebe ukrýva 8-jadrový procesor Snapdragon 435, ktorý do novinky dodáva americká spoločnosť Qualcomm. Ten je doplnený o grafický akcelerátor Adreno 505, ktorý ďalej spolupracuje s 2 / 3 GB pamäte RAM.
zdroj fotografie: Xiaomi

Interné úložisko dokáže poňať v závislosti od verzie buď 16 alebo 32 GB dát. Vhod padne tiež podpora hybridnej DualSIM funkcionality, ktorá umožňuje dodatočné rozšírenie pamäte o 128 GB skrz microSD kartu. Nezabudlo sa ani na systém Android 7.1.1 Nougat, ktorý prekrýva obľúbená používateľská nadstavba MIUI 8. Nanešťastie, ani Xiaomi Redmi 4X nepodporuje LTE pásmo B20. Tento menší nedostatok je však plne vykompenzovaný cenou, ktorá začína na výborných 96 € za základnú verziu. Verzia s 3 GB RAM pamäťou a 32 GB úložiskom sa začne v Číne predávať za 899 juanov, čo je v prepočte 124 €. Novinka bude k dispozícii v čiernej, zlatej a ružovej farbe.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
13%
Páči sa mi to
20%
Chcem to
7%
Mám to
7%
Nepáči sa mi to
47%
Neznášam to
7%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]