Smartfóny čínskej spoločnosti Xiaomi sú celosvetovo známe vďaka perfektnému pomeru ceny a výkonu. O to viac zaujmú, keď si ich môžeš kúpiť bez akýchkoľvek dodatočných poplatkov, s dopravou zadarmo a výbornou cenou. Tieto tri dôležité faktory boli teraz aplikované na Xiaomi Redmi 4 Pro.

Koncom minulého roka nás Xiaomi opäť prekvapilo. Predstavilo totižto nástupcov veľmi populárnych modelov série Xiaomi Redmi 3, modely Redmi 4 a Redmi 4 Pro. Práve druhý menovaný sa čoraz viac približuje k titulu nového bestsellera spoločnosti, keďže ponúka nekompromisnú výbavu za priam neuveriteľnú cenu. Xiaomi Redmi 4 Pro u overeného predajcu HongKong Goldway na Aliexpresse, ktorý akýkoľvek telefón dokáže doručiť bez DPH, stojí perfektných 149 €! Za túto cenu kúpiš zlaté prevedenie smartfónu. Ak chceš vedieť, ako smartfón kúpiť bez dodatočných poplatkov, čítaj ďalej.

Kúpiť Xiaomi Redmi 4 Pro bez ďalších poplatkov za 149 €
Zlatý variant

Čo teda Xiaomi Redmi 4 Pro ponúka za túto cenu? Základom smartfónu je elegantná celokovová konštrukcia, ktorú mu môžu závidieť aj drahší konkurenti. Prednej strane kraľuje kompaktnejší 5″ displej s efektným 2.5D zaoblením hrán. Okrem jemného FullHD rozlíšenia dostal aj kvalitný IPS panel s verným podaním farieb, výbornými pozorovacími uhlami a vyvážením minimálneho a maximálneho jasu.

Vysoký výpočtový výkon Redmi 4 Pro dodáva osemjadrový americký čipset Qualcomm Snapdragon 625. Jeho jadrá dosahujú maximálny takt 2,0 GHz a o plynulý beh graficky náročných hier sa postará akcelerátor Adreno 506. Túto zohranú hardvérovú dvojicu dopĺňa operačná RAM pamäť o veľkosti 3 GB, ktorá v kombinácii s výborne optimalizovaným systémom zaručí plynulý multitasking. Tvoja hudba, fotografie a iné dáta sa budú ukladať do 32 GB vnútornej pamäte, ktorú si môžeš v prípade nedostatku rozšíriť o ďalších 128 GB skrz microSD karty.

Xiaomi Redmi 4 Pro nesklame ani po fotografickej stránke. Na zadnej kovovej strane si miesto našiel 13 MPx snímač od Samsungu s automatickým PDAF zaostrovaním, clonou f/2.2 i HDR režimom. Výsledné fotografie si môžeš pozrieť v našej recenzii. Kvalitou poteší aj predný fotoaparát, ktorý ti svojky vytvorí v 5 MPx rozlíšení. Ťahákom na kúpu Redmi 4 Pro môže byť aj jeho obrovská 4100 mAh batéria, ktorá smartfónu dodá energiu na dva náročné dni. Po softvérovej stránke je k dispozícii Android 6.0 s MIUI 8 nadstavbou. Výhodou je aj podpora DualSIM a 4G LTE sietí na trojici klasických EU frekvencií. Chýbať nesmie ani snímač odtlačkov prstov umiestnený vzadu pod fotoaparátom.

Ak ťa ponuka zaujala a premýšľaš nad kúpou, toto by si mal vedieť. Pri voľbe dopravy je nutné zvoliť „Seller’s Shipping Method„, teda predajcovu metódu dopravy. Poplatok za poštovné ťa vyjde 15 €, no máš istotu, že tvoj balík nebude zastavený na colnici. Finálna cena nového Xiaomi Redmi 4 Pro tak bude rovných 165 €.

Ak si porovnáme výbavu a cenu Xiaomi Redmi 4 Pro s konkurenciou, zistíme markantné rozdiely. Rovnako výkonný Asus Zenfone 3 sa u nás predáva za cenu od 330 €. Čínsky konkurent od Huawei, model Nova, začína na cene 299 €. Snapdragon 625 procesor obsahuje aj Lenovo Moto Z Play, za ktoré si spoločnosť pýta až 400 €.

Pošli nám TIP na článokNovinky