Teraz čítate
Doteraz najlacnejší smartfón od Xiaomi, Redmi 4A, dorazil do redakcie. Pýtaj sa, čo ťa zaujíma

banner-redmi-4a
Aj keď sa smartfóny od Xiaomi vždy pýšia čo najnižšou možnou cenou, spoločnosť sa neustále snaží ohurovať a priťahovať čoraz väčšie publikum na svoju stranu. Doteraz najväčším extrémom, do ktorého sa Xiaomi pustilo, bolo minuloročné predstavenie doteraz najlacnejšieho smartfónu tejto značky – Xiaomi Redmi 4A. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, Google+ a Instagrame!

Kým Apple sa snaží preraziť s čoraz drahšími smartfónmi, na druhej strane sveta „čínsky Apple“ predstavuje čoraz dostupnejšie kúsky. Dôkazom toho je aj novinka predstavená koncom minulého roka. Xiaomi Redmi 4A je s cenou okolo 90 € doteraz najlacnejším smartfónom spoločnosti. Nám sa podarilo Redmi 4A získať na kompletné otestovanie a kým ho podrobíme všetkým našim testom, opäť ti dávame priestor na otázky ohľadom tohto zaujímavého zariadenia. Pýtať sa môžeš v komentároch pod článkom.

Xiaomi Redmi 4A

Lacný však neznamená zle vybavený, čo v prípade Xiaomi platí niekoľkonásobne. Všetok hardvér Xiaomi Redmi 4A bol obalený do celokovovej konštrukcie s hrúbkou len 8,5 mm. Prednú stranu okupuje kompaktnejší 5″ displej s klasickým HD rozlíšením, ktoré na tejto ploche vytvára hustotu pixelov slušných 296 ppi. Nad displejom nájdeme okrem senzorov aj 5 MPx selfie fotoaparát s clonou f/2.2, pod ním zasa trojicu kapacitných tlačidiel.

Xiaomi Redmi 4A

Do kovového šasi smartfónu bol integrovaný štvorjadrový Qualcomm Snapdragon 425 procesor s taktom 1.4 GHz, ktorému s množstvom spustených aplikácií dopomôže dostatočná 2 GB operačná pamäť RAM. Grafický čip Adreno 308 potom zvládne menej náročné herné tituly. Vnútorná pamäť ponúka kapacitu 16 GB, no ak by ti to náhodou nestačilo, využiť môžeš slot pre microSD kartu do 128 GB, ktorý je súčasťou duálneho SIM slotu.

Xiaomi Redmi 4A

Zadná strana sa stala domovom pre 13 MPx snímač fotoaparátu s clonou f/2.2 či HDR režimom. Na spodku zadnej strany je umiestnený hlavný reproduktor a pod kovovým krytom zasa 3120 mAh batéria. Redmi 4A beží na Androide 6.0 Marshmallow s populárnou nadstavbou MIUI 8. V ďalšej výbave smartfónu nájdeme aj WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.1 či podporu LTE sietí na klasickej trojici frekvencií.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
100%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ a šéfredaktor jedinečného portálu FonTech.sk, milovník IT a smartfónov. O smartfóny sa zaujímam viac ako 4 roky, pričom k srdcu mi najviac prirástli Android smartfóny ale aj ostatné zariadenia z Číny. Kontaktovať ma môžete na kristian@fontech.sk
 • skoda9635

  Najviac ma zaujíma fotoaparát, ktorý ako viem skvele otestujete a tiež to či aj na vašom kuse je vidieť čiernu medzeru medzi rámčekom mobilu a zobrazovacou jednotkou na vašej fotke to nie je vidieť pretože máte tmavé pozadie nastavené.

 • stk

  Určite je celokovový? niekde som čítal, že je to len plast.

  • Abc

   Podľa mňa je to kov a tá horná + dolná časť prerušená pásikom je plast. Aspoň tak to mám ja na redmi 3 pro

 • milan

  koľko vydrží v standby 2G, 2G+4G s vypnutým wifi?