Ako sme očakávali, Xiaomi predstavilo nástupcu populárneho cenovo dostupného smartfónu Redmi 1S.  Xiaomi RedMi 2 prichádza so 4.7“ HD (1280×720 px.) displejom,  grafickým čipom Adreno 306, nechýba 1 GB operačnej pamäte RAM, 8 GB vnútornej pamäte pre multimédiá a dostupný je aj slot pre microSD, takže vnútorné úložisko je možné rozšíriť až do kapacity 32 GB. Azda najväčším ťahákom novinky je najnovší procesor Snapdragon 410 so 64-bitovou architektúrou a podpora LTE pásiem, pričom do Redmi 2 vložíte dve SIM karty.

Rozlíšenie predného selfie fotoaparátu od minuloročného modelu narástlo na 2.0 MPix a zadný „hlavný“ snímač má rozlíšenie rovnaké ako u predchodcu – 8 Mpix. Samozrejmosťou je najnovšia verzia operačného systému Android – 4.4.4 a batéria má kapacitu 2200 mAh.  Zariadenie bude k dispozícií v bielej, zelenej, žltej a ružovej farbe. Smartfón má byť oficiálne predstavený 9. januára 2015 a predávať sa bude v domovskej Číne za  112.6 USD dolárov, čo je po prepočte neuveriteľných 93 €.

Bohužiaľ, ako aj iné Xiaomi zariadenia, tak ani RedMi 2 nie je určené pre slovenský trh. To znamená, že ak máte zálusk pre toto výkonné, no zároveň lacné zariadenie s LTE, musíte sa pripraviť na marže distribútorov, ktoré Vám určite radosť neurobia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP