V posledom čase sa do pozornosti čoraz viac dostáva spoločnosť Xiaomi, ktorá je známa produkciou kvalitných, no cenovo dostupných zariadení. Vďaka tomuto faktu sa Xiaomi podarilo poraziť Samsung v predajných číslach na domácom, teda čínskom trhu. Organizácia IHS zaoberajúca sa prieskumom trhu zverejnila rebríček deviatich najväčších čínskych výrobcov. V tabuľke môžeme vidieť štatistiky predaja a podiel na trhu jednotlivých výrobcov k roku 2014. Prvé miesto tabuľky obsadilo Xiaomi, ktoré minulý rok predalo 60,8 milióna zariadení, zatiaľ čo trhový podiel tejto spoločnosti v Číne je 14,97%. Aby sme boli úplne presní, Xiaomi v skutočnosti predalo až 61,12 milióna zariadení, z čoho 320 tisíc mimo Číny.
Samsung bol tak po prvýkrát porazený touto mladou spoločnosťou. Samsung v roku 2014 na čínskom trhu predal celkom 58,4 milióna svojich zariadení, pričom mu patrí podiel 14. 38%. Nasleduje Lenovo s niečo cez 47 miliónmi predaných zariadení, štvrtú priečku obsadil Apple a piatu Huawei. Kompletnú tabuľku môžete vidieť nižšie.
Xiaomi si v tomto roku stanovilo cieľ predať 100 miliónov zariadení, pričom svoje zariadenia začne predávať v niektorých nových krajinách. Čo myslíte, dosiahne Xiaomi svojich cieľov?
Zdroj: en.miui.com
Teraz čítajú

Ďalší historický úspech za nami: Vesmírna loď predĺžila životnosť zomierajúcemu satelitu o roky

AKTUÁLNE Koncernová trojička kompletná. Audi predstavilo Q4 e-tron, luxusného bratranca Škody Enyaq a ID.4, ktorý cenou milo šokuje

RECENZIA RECENZIA: Legendárny Abe čelí teroru a vracia v novom dobrodružstve. Opäť je skvelý

Obrovský míľnik pre kryptomeny. Coinbase oficiálne vstúpil na burzu, bitcoinu pomôže do rekordných výšin

Neradno sa zahrávať: Policajti zaklopali mladému „internetovému hrdinovi“. Jeho hoax už zdieľali vyše 2000-krát
Články, ktoré hýbu svetom

Z garáže na automobilový piedestál. Z Rimacu sa stáva etalón elektromobility, začne budovať nové futuristické sídlo za stovky miliónov eur

Ani plug-in hybridy nie sú dostatočne „eko“. V EÚ ich zakážu oveľa skôr, než sme čakali

Tisíce ľudí sa búria proti spaľovaniu zahraničného rádioaktívneho odpadu na Slovensku. Výsledok mnohých šokuje

Šimon Šicko: Politici s falošnými diplomami by v mojom svete prežili presne 2 minúty
