V posledom čase sa do pozornosti čoraz viac dostáva spoločnosť Xiaomi, ktorá je známa produkciou kvalitných, no cenovo dostupných zariadení. Vďaka tomuto faktu sa Xiaomi podarilo poraziť Samsung v predajných číslach na domácom, teda čínskom trhu. Organizácia IHS zaoberajúca sa prieskumom trhu zverejnila rebríček deviatich najväčších čínskych výrobcov. V tabuľke môžeme vidieť štatistiky predaja a podiel na trhu jednotlivých výrobcov k roku 2014. Prvé miesto tabuľky obsadilo Xiaomi, ktoré minulý rok predalo 60,8 milióna zariadení, zatiaľ čo trhový podiel tejto spoločnosti v Číne je 14,97%. Aby sme boli úplne presní, Xiaomi v skutočnosti predalo až 61,12 milióna zariadení, z čoho 320 tisíc mimo Číny.

XIAOMI Mi4 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Samsung bol tak po prvýkrát porazený touto mladou spoločnosťou. Samsung v roku 2014 na čínskom trhu predal celkom 58,4 milióna svojich zariadení, pričom mu patrí podiel 14. 38%. Nasleduje Lenovo s niečo cez 47 miliónmi predaných zariadení, štvrtú priečku obsadil Apple a piatu Huawei. Kompletnú tabuľku môžete vidieť nižšie.

xiaomi_podiel_na_trhu_2014

Xiaomi si v tomto roku stanovilo cieľ predať 100 miliónov zariadení, pričom svoje zariadenia začne predávať v niektorých nových krajinách. Čo myslíte, dosiahne Xiaomi svojich cieľov?

Zdroj: en.miui.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP