banner-mi5
Od predstavenia najnovších vlajkových lodí Xiaomi Mi5S a Mi5S Plus ubehlo len pár dní, no čínsky internet už zaplavili prvé recenzie. Vďaka tomu si môžeme aj my vychutnať pohľad na dvojicu nových skvostov. 

Rozhodne sa je na čo pozerať a ani najnovšie prírastky výrobcu Xiaomi po dizajnovej stránke v žiadnom prípade nezaostávajú. Telo oboch noviniek tvorí prémiový brúsený kov na zadnej strane a sklo s 2.5D zahnutím po bokoch na prednej strane. Keď už sme pri prednej strane, tak tú v prípade Mi5S vypĺňa 5.15-palcový IPS displej s FullHD rozlíšením a technológiou rozpoznávania sily stlačenia, no len v prípade najvyššej verzie. Pod displejom nájdeme aj nový ultrazvukový snímač odtlačkov prstov, ktorý je zároveň kapacitným tlačidlom. Pri Mi5S Plus ostala zachovaná tradičná trojica ovládacích tlačidiel a uhlopriečka narástla na 5,7 palcov. Snímač odtlačkov je pre zmenu na zadnej strane.

Xiaomi Mi5 3GB/32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-mi5s-a-mi5s-plus-unboxing-7

Pod kapotou nájdeme procesor Snapdragon 821, ktorému sekunduje RAM od veľkosti 3 GB až po 6 GB a úložisko od 64 GB až po 128 GB v závislosti od zvolenej konfigurácie. Oproti staršiemu Mi5 boli aktualizované aj fotoaparáty. Xiaomi Mi5S bol osadený 12 MPx snímačom Sony IMX378 a Mi5S prichádza po boku s Redmi Pro s duálnym fotoaparátom od Sony. Predné fotoaparáty pri oboch modeloch disponujú 4 MPx rozlíšením.

xiaomi-mi5s-a-mi5s-plus-unboxing-3

xiaomi-mi5s-a-mi5s-plus-unboxing-9

Napriek tomu, že hrúbka smartfónov až tak nenarástla, výrobcovi sa ich podarilo osadiť väčšími batériami. Mi5S v sebe ukrýva 3200 mAh batériu a do väčšieho Mi5S Plus sa zmestila až 3800 mAh batéria. Nechýba ani technológia rýchleho nabíjania Quick Charge 3.0. Do smartfónov vložíte dve SIM karty, no pre microSD kartu sa v nich miesto nenašlo. O NFC, USB typu C, IR Blater (len Mi5S Plus) sa však netreba obávať. Ceny pre nás z čínskych e-shopov sa momentálne pohybujú od 356 € až pod 482 €, pričom podrobnejšie informácie o cenách nájdete v článku nižšie.

TIP: Predobjednávky na Xiaomi Mi5S a Mi5S Plus odštartovali už aj pre nás

Páčia sa vám novinky od Xiaomi po dizajnovej stránke?

Pošli nám TIP na článokNovinky