Xiaomi Mi6
To, že čínsky gigant Xiaomi má ako jeden z mála naozaj príkladnú softvérovú podporu svojich smartfónov sa vie už veľmi dlho. Najnovšia aktualizácia, ktorá dorazila pre model Mi5C, to len dokazuje. Smartfón sa tak môže ako jeden z prvých pýšiť Androidom 7.1.2.

Začiatkom tohto kalendárneho roka Xiaomi svetu predstavilo model Xiaomi Mi5C, ktorý ako prvý smartfón výrobcu ponúka procesor vlastnej výroby – Surge S1. Ide o procesor určený skôr do zariadení strednej triedy, ktorý svojím výkonom vie zabezpečiť plynulý chod systému, ako aj bezproblémové zvládnutie niektorých herných titulov, ktoré nie sú veľmi náročné na výkon zariadenia. Xiaomi však vie vďaka svojej špičkovej nadstavbe MIUI zabezpečiť plynulý chod zariadenia pri naozaj akýchkoľvek podmienkach.

Xiaomi Mi5c
zdroj fotografie: Xiaomi

Zobraziť aktuálnu cenu Xiaomi Mi5C

Odladenosť ich používateľskej nadstavby MIUI ide príkladom pre ostatných výrobcov smartfónov a Xiaomi opäť dokazuje svoju parádnu podporou, či už zo strany samotného výrobcu, alebo komunít, ktoré sa starajú o preklad a dokonca aj o ešte lepšiu optimalizáciu systému.

Xiaomi Mi5c
zdroj fotografie: MIUI Czech & Slovak

Skvelá softvérová podpora spoločnosti Xiaomi sa prejavuje znova, keďže Xiaomi Mi5C dostáva najnovší Android 7.1.2. Ten okrem Google Pixel / Nexus smartfónov nedostal ešte žiadny iný smartfón. Android v najčerstvejšej podobe prekrýva grafická nadstavba MIUI vo verzii 8.3. Zmena oproti predošlej verzie zahŕňa najmä zvýšenie a optimalizovanie výkonu a celkového chodu zariadenia. Najnovšia verzia MIUI ale prichádza s jednou pomerne užitočnou funkciou v aplikácii kalendára.

zdroj fotografií: MIUI Czech & Slovak

Tá dokáže vypočítať rozsah dní, ktoré do kalendára zadáš. Dozvieš sa tak presný počet dní za vybrané obdobie, pričom vie brať do úvahy aj dni pracovné. Ide o funkciu, ktorú zrejme veľa používateľov v budúcnosti ani nevyužije, no je príjemné mať niečo podobné zabudované priamo v oficiálnej aplikácii od výrobcu smartfónu. Môžeš sa tak dozvedieť, o koľko dní bude napríklad predstavená niektorá z noviniek v oblasti smartfónov. :) Ak už Xiaomi Mi5C vlastníš a najnovší Android si chceš vyskúšať na vlastnej koži, stiahnuť si ho môžeš na stránkach Miuios.cz.

zdroj fotografií: MIUI Czech & Slovak

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom