Xiaomi Mi WiFi Router 3C oficiálne: Štyri antény a cena od 13 €

banner-mi5
Xiaomi sa snaží presadiť v mnohých oblastiach techniky a napríklad vo Wi-Fi routroch nie je žiadny nováčik. Na trh s Wi-Fi routrami výrobca vstúpil už dávnejšie a stihol už predstaviť niekoľko modelov.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Jeho najnovším, ba až čerstvým počinom je nový Xiaomi Mi WiFi Router 3C. Písmeno „C“ na konci názvu neznamená nič iné ako to, že sa jedná o okresanú verziu lepšieho Mi WiFi Router 3. Už ten prišiel so štyrmi anténami a verzia 3C sa ich našťastie stále drží. Začneme rovno špecifikáciami, medzi ktoré sa radí podpora protokolu IEEE 802.11n, pásma 2.4 GHz a maximálna prenosová rýchlosť je 300 Mbps. Procesorom je čínsky MediaTek MT7628N, ktorému sekunduje 64 MB DDR2 operačná pamäť. Úložisko dosiahlo kapacitu 16 MB a ešte raz teda spomenie až štyri antény, ktoré zabezpečia oveľa stabilnejší príjem signálu.

xiaomi mi wifi router 3c oficialne-1

TIP: Xiaomi Yeelight Smart Light Strip je ďalšia konkurencia pre Philips Hue Light s cenou len 23 €

Router navyše disponuje veľmi prívetivým, jednoduchým a minimalistickým dizajnom. Svedčí o tom aj jeho hrúbka, ktorá je len 24 milimetrov. Na záver určite očakávate aj nízku cenovku, no oficiálnych 99 juanov, čo je v prepočte okolo 13 €, čakal asi málokto. Toto je oficiálna cena Xiaomi Mi WiFi Routra 3C, za ktorú sa začne predávať 8. augusta o 10:00 v Číne. V Európe sa nám za takúto cenu router samozrejme zohnať nepodarí a cez internetových predajcov môžeme očakávať o pár eur vyššiu sumu. Určite však bude stále prijateľná, keďže napríklad lepší Mi WiFi Router 3 je aktuálne dostupný v e-shope iBuygou.com za 34 €.

xiaomi mi wifi router 3c oficialne-2

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
4%
Páči sa mi to
39%
Chcem to
43%
Mám to
7%
Nepáči sa mi to
4%
Neznášam to
4%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.