Značka Xiaomi, prezývaná tiež ako čínsky Apple, sa preslávila najmä výrobou smartfónov. Jej portfólio sa však rozšírilo do rôznych oblastí. Jednou z nich sú aj smart TV, ktoré rovnako ako smartfóny ponúkajú perfektný pomer ceny a výkonu.

Modelový rad cenovo dostupných Xiaomi Mi TV 4A smart televízorov bol predstavený už nejaký ten piatok dozadu a najlacnejší 32-palcový model z tohto portfólia si už takisto nejakú dobu môžeme zakúpiť. Teraz však do predaja prichádza aj jeho väčší, 43-palcový súrodenec.

Obsah zobrazuje vo Full HD rozlíšení a poskytuje 178° pozorovací uhol, obnovovaciu frekvenciu 60 Hz, skvelú sýtosť farieb a ovládanie gestami. K dispozícii je tiež ovládanie hlasom vďaka technológii Sogou ASR na rozoznanie reči s presnosťou až 97 %.

Televízor so slušným výkonom

Spoľahlivú funkčnosť zabezpečuje 4-jadrový procesor Amlogic T962 s frekvenciou 1.5 GHz spolu s 2 GB DDR4 RAM pamäťou. Úložisko ponúka 8 GB kapacitu a slúžiť môže ako skladovací priestor pre fotky, hudbu či videá. Mi TV 4A nemá problém ani s hrami, ktoré si zahráš vďaka grafickému čipu Mali-450 MP5 s taktom 750 MHz. Samozrejmosťou je skvelý zvuk, ktorý obstarávajú dva 6W reproduktory a najnovšia technológia Dolby Sound s virtuálnym priestorovým zvukom, vylepšenými basmi, posilneným dialógom a automatickým nastavením hlasitosti.

Samozrejmosťou je aj WiFi 802.11 a/b/g/n/ac či Bluetooth v4.2. Čo sa týka konektorov, Xiaomi Mi TV 4A obsahuje dva HDMI 2.0 konektory, dva USB 2.0 porty, Mi Port a Ethernet pre pripojenie sieťového kábla.

Pokročilý operačný systém

Xiaomi Mi TV 4A beží na špeciálne upravenej nadstavbe Androidu, ktorá ti ponúkne množstvo obsahu. Zároveň ti však uľahčí vyhľadávanie tvojich obľúbených filmov, čím ti ušetrí množstvo času a v niektorých prípadoch aj nervov. Ide o nadstavba MIUI TV s jednoduchým a praktickým dizajnom. Systém sa tiež vďaka umelej inteligencii postupne učí, ako zariadenie používaš, a tak bude ovládanie a komunikácia s ním časom prirodzenejšia. Obsahuje aj rôzne aplikácie na sledovanie videa, počúvanie hudby, informácie o počasí a nechýbajú ani hry. Tiež je možné televízor prepojiť s viacerými zariadeniami naraz. Dokonca môžeš svoj smartfón použiť ako diaľkový ovládač.

Kúpiť Xiaomi Mi TV 4A v 43″ verzii za 314 €
Zľavový kupón vo FonTech Shope

Normálne by ťa Xiaomi Mi TV 4A v 43″ verzii vyšla na 331 € v bleskovom výpredaji, no pri použití exkluzívneho kupónu, ktorý nájdeš vo FonTech Shope, získaš EXTRA zľavu takmer 20 €. Celkovo ťa tak táto parádna smart TV vyjde na 314 €. Táto cena je však naozaj exkluzívna a k dispozícii sú len 2 kusy! Perfektnou správou je, že za poštovné nedáš ani cent, pričom ide o už známu EU Express dopravu. Aj v tomto prípade si môžeš byť istý, že nebudeš doplácať žiadne poplatky navyše.

Kupón je možné aplikovať v košíku:

Zobraziť celú galériu (4)
Screenshot / Gearbest

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP