Čínske technologické výdobytky modernej doby, najmä smartfóny, akčné kamery a inteligentné hodinky, lákajú svojou nízkou cenou aj nás, Európanov. Väčšina najznámejších čínskych spoločností však svoje produkty za hranicami Ázie oficiálne nepredáva a pri nákupe sa tak v našom prípade spoliehame na čínskych predajcov, ktorí tieto cenovo perfektné gadgety dopravia aj k nám.

Samozrejme, žiadny predajca to nerobí zadarmo a na oficiálnu čínsku cenu si vždy nahodí aj niečo pre seba. Vo finále sú tak napríklad čínske gadgety pre nás o niekoľko desiatok eur drahšie ako pre domáceho obyvateľa Číny. Čo ak by sme ti ale povedali, že jedno z populárnych čínskych zariadení kúpiš lacnejšie ako Číňania na vlastnom trhu!


zdroj fotografie: Kristián Hrušovský/FonTech

Taký lacný nie je ani v Číne!

E-shop Gearbest opäť raz prišiel s ponukou, nad ktorou len neveriacky krútime hlavou. Populárny Xiaomi Mi Notebook Air v 13,3″ verzii si môžeš zakúpiť za doteraz najnižších 555 €! Takáto cena je možná len vďaka zľavovému kupónu yesair, ktorý je však obmedzený len na 15 objednávok. Dlho by si teda nad nákupom váhať nemal.

Kúpiť Xiaomi Mi Notebook Air 13 za 555 € s dodaním bez DPH
Zľavový kupón yesair

Pre porovnanie, na domácom, čínskom trhu Xiaomi tento notebook predáva za 4999 juanov, čo je v prepočte 640 €. Predajcovi Gearbest tak my, Európania, zaplatíme až o 80 € menej ako Číňania na oficiálnej stránke spoločnosti Xiaomi. Neskutočným ťahákom na kúpu tohto špičkového notebooku je aj dodanie bez akýchkoľvek ďalších poplatkov, teda DPH. Za dodanie cez EU Express zaplatíš necelých 5 €, čiže finálna cena Xiaomi Mi Notebook Air 13 je fantastických 560 €.

Výbava hodná oveľa drahších konkurentov

13,3″ verzia Xiaomi Mi Notebook Air ponúka slušný Intel Core i5-6200U procesor s taktom až 2,7 GHz, ktorému dopomáha 8 GB DDR4 RAM pamäť, 256 GB SSD disk a grafická karta NVIDIA GeForce 940MX s 1 GB pamäťou. Ak by ti náhodou 256 GB pamäť nestačila, notebook ponúka voľný slot pre ďalší SSD disk a rozšírenie pamäte tak nie je žiadnym problémom. Notebook sa chváli aj nádherným FullHD IPS displejom s perfektnými pozorovacími uhlami a sýtymi farbami. Všetko hardvér je zabalený do tenkej a ľahkej konštrukcie, ktorá svojím dizajnom mierne pripomína konkurenčné notebooky z Ameriky.

Nenechaj si ujsť
Recenzia | Xiaomi Mi Notebook Air: Prvý pokus vyšiel na jednotku

Nechýba ani kvalitné audio

Keďže Xiaomi Mi Notebook Air je koncipovaný ako ľahko prenosný ultrabook s tenkou konštrukciou, po hranách obsahuje len 2 x USB 3.0, HDMI konektor, USB Type-C konektor pre nabíjanie a 3,5 mm audio jack. Pre dokonalý hudobný zážitok je k dispozícii Dolby Digital Premium Audio a duálne AKG reproduktory. Notebook je napájaný 5400 mAh batériou, ktorá pri bežnom používaní vydrží 3 až 3,5 hodiny. Batériu je možné následne dobiť rýchlym nabíjaním, pričom nabitie batérie zaberie len pol hodinu.

zdroj fotografie: Patrik Tarics / FonTech

Čo sa klávesnice týka, tá je podsvietená a ponúka príjemný zdvih klávesov, vďaka čomu si na ňu zvykneš takmer okamžite. Touchpad zasa ponúka okrem klasického ovládania aj špeciálne gestá. Xiaomi Mi Notebook Air beží na Windows 10, ktorý po vybalení z krabice ponúka len čínsky a anglický jazyk. Po pripojení k internetu však nie je problém dodatočne stiahnuť aj slovenský alebo český jazyk.

Kupón je možné aplikovať v košíku:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú