Xiaomi Mi MIX je nepochybne jeden z najlepších bezrámikových smartfónov súčasnosti. A to ako po stránke výbavy, tak aj dizajnu. Pomaly, ale isto sa ale schyľuje k predstaveniu jeho nástupcu. 

Poznáme ho zatiaľ pod menom Mi MIX 2 a vieme o ňom aj zopár predbežných špecifikácií. Očakávať môžeme rovnaký bezrámikový displej ako na predošlej generácii (alebo lepší), procesor Snapdragon 835, 6 GB pamäť RAM a samozrejme aj najnovšie MIUI 9. Videli sme už aj zopár konceptov dizajnu, no teraz sa na internet dostali ďalšie náčrty.

Ohromný pomer displeja k prednej strane

Tie tentokrát ukazujú takmer kompletne bezrámikový smartfón, a to aj bez hrubej spodnej strany ako má aktuálny Mi MIX Dizajnom sa teda náčrty približujú skôr k očakávanému iPhonu 8. Kým minuloročný model disponoval pomerom displeja k prednej ploche na úrovni 91,3%, pripravovaná novinka sa môže priblížiť k hranici 95 %.

xiaomi mi mix 2
zdroj fotografie: Weibo

Nenechaj si ujsť
Xiaomi Mi MIX 2 predvádza v GeekBench svoje špecifikácie. Na tento smartfón sa oplatí čakať

To ale nie je všetko a náčrty prezrádzajú ešte jednu dôležitú vlastnosť. Je ňou snímač odtlačkov prstov zabudovaný v displej. Takáto technológia sa očakávala už aj od Galaxy S8, no nedočkali sme sa jej. Juhokórejský výrobca ju teda ešte stále nemá dostatočne vyvinutú a je otázne, či je Xiaomi s pokrokom vpred. Ak áno, smartfón sa bude odomykať iba priložením prsta na displej a na zadnej strane vznikne viac voľného miesta.

Kedy ho vlastne môžeme očakávať?

To môže byť využité napríklad pre duálny fotoaparát, ktoré Xiaomi používa s veľkou obľubou. Dôkazom toho sú už modely, ako Redmi Pro, Mi5S Plus, Mi6 či Mi5X. Prvá generácia jedného z najlepších bezrámikových smartfónov bola predstavená minulý rok v októbri a v rovnakom období môžeme očakávať aj príchod nástupcu. Dovtedy sa ešte môžu objaviť ďalšie informácie a reálne fotografie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom