Tento čínsky výrobca nie je známy len vďaka svojim smartfónom, ale aj kvôli inej spotrebnej elektronike a zariadeniam do domácností. Mnoho z týchto produktov vyšlo na svetlo sveta vďaka crownfundingovému programu, kde ich môžu fanúšikovia podporiť. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Xiaomi pod značkou Mijia odhalilo nové slúchadlá HelloEar Arc, ktoré ihneď zaujmú svojim netradičným dizajnom. Ten je však jednou z ich najväčších výhod, pretože práve ergonomické spracovanie slúchadiel má za následok, že si s nimi budú môcť vychutnať svoje obľúbené skladby skutočne všetci fanúšikovia, ktorým padnú do ucha ako „uliate“. Za ich finálnou podobou stoja dlhé hodiny tvrdej práce a skúmania ľudského ucha.

zdroj fotografie: Xiaomi

Spoločnosť počas 4 rokov zbierala údaje o jeho tvare, pričom výskumníci nazbierali viac ako 4 milióny vzoriek. V 3D tvare dokázali vytvoriť až 5000 skenov ucha a uskutočnili viac ako 10 000 experimentov, v ktorých skúmali opotrebovanie ľudského sluchu v reálnych podmienkach. Zozbieraním celého množstva údajov sa im v konečnom výsledku podarilo vytvoriť dokonalé slúchadlá. Tie sa svojim tvarom prispôsobia uchu každého milovníka audia, ktoré si bude môcť vypočuť vo vysokej kvalite.

zdroj fotografie: Xiaomi

Nenechaj si ujsť
Už nikdy nepoužiješ žiadny slovník či Google Prekladač! Tieto parádne slúchadlá dokážu v reálnom čase prekladať reč až do 37 jazykov

Tú zabezpečujú reproduktor s impedanciou 25 Ω a citlivosťou až 106,5 dB a maximálny výstupný výkon činí 3 mW. Pre dokonalé podanie hlbokých, ale aj vyšších tónov sú slúchadlá HelloEar Arc schopné reprodukovať zvuk vo frekvenčnom rozsahu od 20 Hz do 20 kHz. Perfektné uchytenie v uchu používateľa bolo dosiahnuté použitím lekárskeho silikónu pri výrobe slúchadiel. Vďaka tomu je konštrukcia poddajná a po miernom stlačení sa dokáže dokonale prispôsobiť tvaru každého ucha.

zdroj fotografie: Xiaomi

S hmotnosťou iba 12 g nebudú prekážkou ani pri dlhodobom nosení. Slúchadlá je možné k smartfónu či počítaču pripojiť prostredníctvom 3.5 mm jacku, ktorý je zabalený v leteckom hliníku opracovanom pieskovaním. Tento audio konektor ukončuje 1,2 m dlhý kábel, ktorého zvýšenú odolnosť voči opotrebeniu zabezpečuje jadro vystužené kevlarom. Výrobca, samozrejme, nezabudol ani na HD mikrofón s ovládaním hlasitosti a kvalitným prenosom hlasu pri volaniach.

zdroj fotografie: Xiaomi

HelloEar Arc majú nielen perfektnú konštrukciu a špecifikácie, ale aj cenu, ktorá je vzhľadom na ich vlastnosti nasadená na veľmi príjemnú hladinu. Za túto audio novinku si budúci zákazník v domácej Číne zaplatí 299 juanov, čo je zhruba 39 €. Predaj slúchadiel bude spustený už 22. augusta.

zdroj fotografie: Xiaomi

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
30%
Páči sa mi to
30%
Chcem to
40%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]