Tento čínsky výrobca nie je známy len vďaka svojim smartfónom, ale aj kvôli inej spotrebnej elektronike a zariadeniam do domácností. Mnoho z týchto produktov vyšlo na svetlo sveta vďaka crownfundingovému programu, kde ich môžu fanúšikovia podporiť. 

Xiaomi pod značkou Mijia odhalilo nové slúchadlá HelloEar Arc, ktoré ihneď zaujmú svojim netradičným dizajnom. Ten je však jednou z ich najväčších výhod, pretože práve ergonomické spracovanie slúchadiel má za následok, že si s nimi budú môcť vychutnať svoje obľúbené skladby skutočne všetci fanúšikovia, ktorým padnú do ucha ako „uliate“. Za ich finálnou podobou stoja dlhé hodiny tvrdej práce a skúmania ľudského ucha.

zdroj fotografie: Xiaomi

Spoločnosť počas 4 rokov zbierala údaje o jeho tvare, pričom výskumníci nazbierali viac ako 4 milióny vzoriek. V 3D tvare dokázali vytvoriť až 5000 skenov ucha a uskutočnili viac ako 10 000 experimentov, v ktorých skúmali opotrebovanie ľudského sluchu v reálnych podmienkach. Zozbieraním celého množstva údajov sa im v konečnom výsledku podarilo vytvoriť dokonalé slúchadlá. Tie sa svojim tvarom prispôsobia uchu každého milovníka audia, ktoré si bude môcť vypočuť vo vysokej kvalite.

zdroj fotografie: Xiaomi

Nenechaj si ujsť
Už nikdy nepoužiješ žiadny slovník či Google Prekladač! Tieto parádne slúchadlá dokážu v reálnom čase prekladať reč až do 37 jazykov

Tú zabezpečujú reproduktor s impedanciou 25 Ω a citlivosťou až 106,5 dB a maximálny výstupný výkon činí 3 mW. Pre dokonalé podanie hlbokých, ale aj vyšších tónov sú slúchadlá HelloEar Arc schopné reprodukovať zvuk vo frekvenčnom rozsahu od 20 Hz do 20 kHz. Perfektné uchytenie v uchu používateľa bolo dosiahnuté použitím lekárskeho silikónu pri výrobe slúchadiel. Vďaka tomu je konštrukcia poddajná a po miernom stlačení sa dokáže dokonale prispôsobiť tvaru každého ucha.

zdroj fotografie: Xiaomi

S hmotnosťou iba 12 g nebudú prekážkou ani pri dlhodobom nosení. Slúchadlá je možné k smartfónu či počítaču pripojiť prostredníctvom 3.5 mm jacku, ktorý je zabalený v leteckom hliníku opracovanom pieskovaním. Tento audio konektor ukončuje 1,2 m dlhý kábel, ktorého zvýšenú odolnosť voči opotrebeniu zabezpečuje jadro vystužené kevlarom. Výrobca, samozrejme, nezabudol ani na HD mikrofón s ovládaním hlasitosti a kvalitným prenosom hlasu pri volaniach.

zdroj fotografie: Xiaomi

HelloEar Arc majú nielen perfektnú konštrukciu a špecifikácie, ale aj cenu, ktorá je vzhľadom na ich vlastnosti nasadená na veľmi príjemnú hladinu. Za túto audio novinku si budúci zákazník v domácej Číne zaplatí 299 juanov, čo je zhruba 39 €. Predaj slúchadiel bude spustený už 22. augusta.

zdroj fotografie: Xiaomi

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom