Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Rozličné crowdfundingové platformy priniesli aj vďaka finančným príspevkom od dôverčivých hráčov množstvo vydarených projektov. Na druhom konci stoja tie, ktoré nikdy neuzrú svetlo sveta a po tvorcoch sa zľahne zem. Rovnaký prípad postihlo aj nádejne vyzerajúce MMORPG TitanReach, na ktoré budú podporovatelia titulu čakať len márne.

Keď v roku 2020 predstavili austrálski vývojári svoje oldschoolové MMORPG pripomínajúce RuneScape, dieru do sveta neurobili. Po neúspešnej kampani na platforme Kickstarter, kde sa tvorcom nepodarilo vyzbierať ani len polovicu z požadovanej sumy, sa zdala byť cesta TitanReach na svojom konci. Opak bol ale pravdou a Square Root Studios aj s podporou pravidelných mesačných príspevkov od hráčskej komunity pokračovalo naďalej vo vývoji.

TitanReach

Po vyzbieraní viac ako 200 000 dolárov a vydaní niekoľkých predbežných verzií hry prišli v auguste minulého roku tvorcovia so smutnou správou o ukončení projektu. O niekoľko mesiacov neskôr však samotný šéf vývojárskeho tímu pod prezývkou Unravel prišiel na Discorde s prekvapivou správou o obnovení projektu. Plné financovanie ďalšieho vývoja mal zabezpečiť tajomný investor, veľkopodnikateľ s kryptomenami z Juhoafrickej republiky, Andre Cronje.

Discord

Vyzerá to tak, že sa hráči ale tešili predčasne. Pred vyše týždňom uverejnil Unravel ohlásenie o opätovnom zastavení vývoja a vyčerpaní všetkých finančných prostriedkov. Následne boli zmienky o TitanReach úplne vymazané zo sociálnych sietí, internetových stránok vývojárskeho štúdia a nedostupnou sa stala aj rozsiahla hráčska komunita na platforme Discord.

S novými prekvapivými informáciami o náhlom ukončení projektu prišiel YouTuber KiraTV, ktorý detailne sledoval vývoj TitanReach od jeho počiatkov a bol v priamom kontakte s tvorcami projektu, ako aj investorom.

Vo svojom videu vysvetľuje temné pozadie udalostí, ktoré viedli k úplnému ukončeniu vývoja. Prvé problémy nastali pri návrhu štúdia o implementáciu NFT do hry, kde od hráčov a podporovateľov sa na vývojárov zniesla vlna zaslúženej kritiky. Tí totiž chceli uprednostniť vývoj blockchainovej technológie namiesto elementárnych herných prvkov, ktoré titulu stále chýbali.

Väčší problém pre Square Root Studios nastal v momente, keď sa od projektu rozhodol odstúpiť samotný investor Andre Cronje. Investovaných 150 000 dolárov totiž Unravel použil na vlastné investovanie do kryptomien a kúpu osobného automobilu značky Tesla na súkromné účely.

Obe strany odmietli túto vzniknutú situáciu komentovať. Hráčom a ďalším podporovateľom projektu tak ostali len oči pre plač, keďže hotovej hry či vrátených peňazí sa s najväčšou pravdepodobnosťou nikdy nedočkajú.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú