Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Mnoho hráčov v snahe ušetriť pri nákupe hier pristupuje k tomu, že si na webe vyhľadá obchod, ktorý k danej hre ponúka kľúč. Jeho cena je pritom vo veľa prípadoch omnoho nižšia, než v oficiálnom obchode či na stránkach výrobcu. 

Takýchto predajcov sú desiatky, pričom tie najznámejšie obchody sú nepochybne G2A, Kinguin či Gamivo. Na Twitteri sa však proti týmto predajcom vzniesla vlna kritiky, ktorá vychádza priamo z úst vývojárov hier – informuje Unilad. Problémom je platená reklama vo vyhľadávači Google a hlavne v tom, že tieto obchody nedávajú vývojárom hier ani cent.

Radšej pirátstvo

Dôvod, prečo používatelia tieto obchody využívajú je veľmi jednoduchý. Na jednej strane chcú podporiť vývojára, no na druhej chcú ušetriť nejaké to euro. Inokedy je to zase nevyhnutná cesta, nakoľko online hry vyžadujú originálnu kópiu a pirátske verzie len veľmi výnimočne podporujú online multiplayer. Čo si však pravdepodobne nevedel je, že takto zakúpená hra podporuje len predajcu a samotní vývojári z tohto nákupu nevidia ani cent.

Situácia sa vyhrotila ešte po tom, čo si predajca G2A zaplatil reklamu vo vyhľadávači Google, kde po vyhľadaní hry sa medzi prvými odkazmi zobrazí práve tento obchod. To samozrejme vývojárov rozhnevalo a otvorene začali proti tomuto obchodu vystupovať. Používateľom pritom odporúčajú, že ak si hru plánujú kúpiť prostredníctvom G2A, tak nech si radšej stiahnu pirátsku verziu.

Okrem toho, že vývojári nedostávajú z predaja žiadne peniaze, tak im množstvo času zaberá zákaznícka podpora, ktorú vykonávajú „zadarmo“. Podobná aféra s G2A prebiehala aj v roku 2017, odkedy sa mala situácia výrazne zmeniť, avšak zrejme to boli len prázdne slová a väčšina vývojárov tvrdí, že situácia je úplne rovnaká ako v minulosti.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú