Slováci vymysleli nástroj na manažment tímu, ktorý má konkurovať špičkovej svetovej konkurencii. Nazýva sa Ayanza a vyznačuje sa robustnými funkciami, ktorých cieľom je zjednodušiť spoluprácu, zvýšiť produktivitu a viesť tímy a jednotlivcov k úspechu. Ayanza ponúka množstvo nástrojov a vychytávok a sľubuje komplexnú platformu prístupnú tímom všetkých veľkostí.

My sme nástroj v redakcii vyskúšali a môžeme zhodnotiť, ako sa s ním pracuje v realite a či by sme ho odporúčali nasadiť aj tebe.

Prináša balík funkcií, ktoré chýbajú aj známejším systémom

Základom príťažlivosti Ayanzy je jej pokročilý súbor nástrojov na spoluprácu, ktorý zahŕňa napríklad funkciu četovania s členmi či sledovanie stratégií, stanovených cieľov alebo vytvorených metrík. Takýto súbor nástrojov poskytuje používateľom plynulé digitálne prostredie, v ktorom sa úlohy riešia spoločne a efektívnejšie. Oproti konkurencii Ayanze nechýba absolútne nič, na čo sme boli doteraz zvyknutí, ba naopak prináša viacero sviežich noviniek.

V Ayanze avšak máš možnosť vytvárať si projekty a spolupracovať na nich s kolegami, vytvárať databázy napr. klientov (cez Workflows) a prepájať ich s projektami. Pomôže ti vybudovať firemnú wikipédiu (Pages) a zbierať svoj know-how, nastavovať si firemné či osobné ciele (Objectives), ktoré chceš dosiahnuť, a sledovať svoj progres (Metrics). To všetko za pomoci umelej inteligencie, čím získaš perfektný nástroj na AI projektový manažment.

Tím môže mať takýmto jednoduchým spôsobom všetko, čo potrebuje, na jednom mieste, čo nielen umožňuje vyššiu tímovú efektivitu, ale zároveň to znižuje náklady spojené s využívaním viacerých špecializovaných nástrojov.

Opakujúce sa habity môžeš uložiť ako takzvaný "Rythm". Zdroj: Ayanza/FonTech

Osobitnú pozornosť si pritom zaslúži funkcia Objectives, ktorá sľubuje vyššiu efektivitu pri riešení pracovných úloh a pomáha zabezpečiť, že projekty budú prebiehať podľa plánu. Túto funkciu jednoznačne ocenia všetky tímy, ktoré spravujú väčší počet projektov, kde sa manažment jednotlivých úloh môže poriadne skomplikovať.

Hodnotenie progresu, ktoré je často zdĺhavým aspektom riadenia tímu, je prostredníctvom systému Ayanza zjednodušené. Platforma tento proces zefektívňuje prostredníctvom funkcie Metrics a robí ho zvládnuteľnejším pre vedúcich aj členov tímu. Najnovšie informácie o progrese získaš v priebehu zopár sekúnd a celý proces je maximálne priateľský k používateľovi. Veľmi pozitívne hodnotíme aj prepojenie tejto funkcie vrámci celkovej platformy, ktoré ešte viac spríjemnilo jej používanie.

Dostupné sú 3 úrovne predplatného

Každý tímový manažér, ktorý používa najznámejšie nástroje ako Trello, Monday alebo Notion, si už zrejme mydlí ruky a rozmýšľa, koľko môže takýto nástroj stáť. Je to veľmi jednoduché a Ayanza ponúka 3 úrovne predplatného.

Prvá úroveň je zadarmo a podporuje tímy pre maximálne 5 ľudí a 200 dokumentov. Druhá úroveň za 6 dolárov mesačne za každého člena tímu neobmedzuje maximálny počet členov ani dokumentov, získaš s ňou pritom aj AI asistenta založeného na modeli GPT 3.5.

Najviac nás ale zaujala tretia úroveň, ktorá rovnako ako druhá neobmedzuje maximálny počet členov a dokumentov, no ponúka AI asistenta vychádzajúceho z GPT 4.0. Stojí pritom len 15 dolárov, čo je ešte menej, než keby si GPT 4.0 predplatíš priamo cez OpenAI. Ak zvažuješ Ayanzu a v tíme využívate umelú inteligenciu, čo postupne robí viac a viac ľudí, toto predplatné je absolútne jasná voľba.

Prehľad predplatného, ktoré je do Ayanzy dostupné. Zdroj: Ayanza/FonTech

Môžeš ho používať odkiaľkoľvek

Ďalším kľúčovým prvkom je dostupnosť naprieč platformami. K systému Ayanza možno pristupovať z akéhokoľvek zariadenia, čo podporuje flexibilitu a pohodlie členov tímu na cestách. Ayanzu môžeš spustiť cez web ale aj stiahnuť do iPhonu či iPadu. Rovnako tak nechýba aplikácia pre Android, Windows alebo macOS.

Jednou z výrazných funkcií systému Ayanza je aj vizualizovanie pokroku. To nielenže poskytuje transparentnosť v rámci tímu, ale tiež podporuje zodpovednosť. V praxi tak môžeš čakať, že projekty budú odovzdané načas, respektíve k tomu budú členovia tvojho tímu motivovaný, čo môže byť rozhodujúci faktor pri dosahovaní úspechu.

Práve úspech pomáha doasiahnuť aj vlna dopamínu a endorfínov pri odčiarknutí položky z to-do listu, ktorá je pri Ayanze posunutá na celkom novú úroveň vďaka veľmi prijemnému grafickému spracovaniu prostredia. V tomto smere môže byť nástroj vhodný aj pre jednotlivcov, ktorý ho zároveň môžu využívať zadarmo v rámci bezplatnej úrovne predplatného, i keď primárne cieli na tímy.

Toto prostredie má ale aj nevýhodu

Hoci má Ayanza čo ponúknuť, nie je bez problémov. Samotné prostredie je totiž vizuálne veľmi príjemné, no vyžaduje, aby si naň človek zvykol. Funkcií je totiž veľa, a tak môže byť zo začiatku ťažké sa v nich zorientovať. Akonáhle sa ale zorientuješ, všetko relevantné, čo potrebuješ a používaš na prácu, máš po ruke a na jednom mieste.

Takto vyzerá domovská obrazovka hneď po tom, ako sa do Ayanzy zaregistruješ. Zdroj: Ayanza/FonTech

Niektorým môže v Ayanze chýbať hĺbka prispôsobenia, ktorú niektorí používatelia požadujú, aby si platformu prispôsobili svojim špecifickým preferenciám.

S prostredím súvisí aj jazyková lokalizácia, ktorá je v prípade Ayanzy len v angličtine. Podotýkame však, že žiaden konkurenčný nástroj slovenskú lokalizáciu neponúka. Ayanza ale disponuje špičkovou podporou v slovenskom jazyku, tá bola dokonca v prípade potreby schopná doprogramovať funkcionality, ktoré sme vyžadovali. Všetky naše problémy tak vyriešili rýchlo a efektívne, čo veľmi chválime a vnímame v tomto smere veľkú výhodu Ayanzy pre Slovákov.

Aj keď automatickú správu úloh chválime a vnímame ju ako veľkú konkurenčnú výhodu, nie vždy funguje bezchybne a používatelia sa môžu stretnúť s občasnými chybami pri generovaní úloh. Ide ale o zriedkavý softvérový problém, ktorý bude pravdepodobne v budúcnosti opravený.

Radi by sme videli, keby pribudne táto funkcia

Rovnako tak by sme radi videli aj pribudnutie offline režimu, pretože momentálne Ayanza funguje len s internetovým pripojením. Absencia offline režimu by mohla byť nevýhodou pre tých, ktorí potrebujú pracovať bez internetového pripojenia, napríklad počas letu. Pribudnutie takéhoto režimu by však v rámci tímu mohlo spôsobiť komplikácie, preto jeho absenciu nevnímame ako priveľkú nevýhodu – Ayanza je koniec koncov sústredená predovšetkým pre tímy.

Ayanza/FonTech

Stojí teda Ayanza za skúšku?

Ak by sme Ayanzu mali zhodnotiť jednou vetou, povedali by sme, že ide o nástroj na riadenie tímu svetových rozmerov. Pre Slovákov je jednoznačne výhoda, že za ním stojí slovenská firma.

Aj keď ale opomenieme jej pôvod, Ayanza sa javí ako silná posila pre tímy, ktoré hľadajú komplexné riešenie na riadenie projektov. Jej dôraz na spoluprácu, sledovanie pokroku a metodiky orientované na plnenie cieľov ju stavia do pozície cenného nástroja na dosiahnutie efektívnosti a produktivity.

Ak si doteraz používal konkurenčný nástroj ako Notion, Asana či Trello, všetko dôležité si vieš preniesť do Ayanzy. Integrácia s inými nástrojmi je možná v nastaveniach organizácie, čo výrazne spríjemní prechod.

Nástroj síce vyžaduje, aby si naň členovia tímu zvykli, no okamžite ich odmení funkciami, s ktorými sme sa u konkurenčných nástrojov nestretli, a výborným prepojením s AI. Najvyššia úroveň predplatného je pritom absolútne jasná voľba pre tých, ktorí už v tíme nasadili umelú inteligenciu – natívna prítomnosť GPT 4.0 dokáže ušetriť 20 dolárový mesačný poplatok pre OpenAI a rapídne urýchliť workflow pri jednoduchých a opakujúcich sa úlohách.

Pre prých používateľov máme kupón StartitUP na mesiac služby Ayanza zadarmo. Platnosť kupónu vyprší 31.1.2024.

Čítajte viac z kategórie: Aplikácie

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP