Vieš si predstaviť nadchádzajúce sviatky bez návštevy niektorého z herných svetov? Vybrali sme 8 legendárnych hier, ktoré dokážu dopomôcť s vianočnou atmosférou naozaj jedinečným spôsobom.

8 – Hitman: Blood Money

V poradí štvrtá časť v sérií sa vyznačovala svojou novodobejšou grafikou a vďaka novším technológiám dokázala hráčovi rozšíriť obzory v zabehnutom univerze nájomného vraha. Na dnešnom zozname sa Blood Money objavil vďaka siedmemu kontraktu, v ktorom je tvojou úlohou v koži Agenta 47 odstrániť pornografického baróna počas veľkolepej vianočnej párty. Chladnokrvný úmysel nájomného vraha neobmäkčí ani atmosféru vytvárajúci padajúci sneh, vianočné obleky a santovské čiapočky na každom rohu.

7 – Gex 3: Deep Cover Gecko

V období dávno minulom, kedy tvojej detskej izbe panovala sivá krabička s názvom PlayStation, bolo na trhu hneď niekoľko maskotov. Vedľa slávnejšieho Crasha a konkurenčného Maria veľa miesta v tej dobe neostalo, a tak séria so sympatickým Gexom upadla skôr do zabudnutia.

My sme si však vo vianočnom špeciále na jeden konkrétny level spomenuli. Hovoríme o úrovni z tretieho dielu, ktorý je celý kompletne inšpirovaný vianočnou tematikou. Na severnom póle za účelom zbierania bodov sme rozbíjali vianočné darčeky, v prechode levelom nám prekážali zlí vianoční škriatkovia, no a na konci na nás čakal hrôzostrašný Santa Claus.

6 – Super Mario 64

Aj keď o vianočnú tematiku v tomto prípade nezakopneš, nedá nám nespomenúť level, z jednej z našich najobľúbenejších hier vôbec. Super Mario 64 je hra, ktorá svojou ovládacou schémou spôsobila revolúciu nielen vo svojej sérii, ale aj v hernom priemysle celkovo.

Dnes sa však obzeráme za 4. levelom zasadenom do zasneženej krajinky. Zachraňovali sme v ňom tučniaka, kĺzali sme sa dlhokánskym zasneženým kopcom a dokonca sme si postavila aj vlastného snehuliaka.

5 – Kingdom Hearts 2

Kombinácia Disney a Vianoc išla k sebe už od nepamäti. Ak si k tomu však prirátaš epické japonské RPG s najzásadnejšími postavami zo série Final Fantasy, dostávaš recept na exkluzívnu jazdu plnú rozprávkových príbehov.

Úrovňami inšpirovanými Disney titulmi sú všetky tri hlavné diely prešpikované do prasknutia a odporúčať by sa počas vianočných sviatkov dali hádam všetky. Avšak jeden, a to konkrétne z druhého dielu, panuje nad ostatnými. Sora na seba preberie výzor inšpirovaný titulom Predvianočná nočná mora a rázne chráni vianočné mestečko pred náletom Hearthless. Samozrejme, za pomoci postáv z rozprávky.

4 – Parasite Eve

Ďalším skrytým klenotom na tomto zozname je titul od rovnakého štúdia, pod ktorým kedysi vychádzalo legendárne Final Fantasy. Prvý diel Parasite Eve začína v divadle počas atmosférickej zasneženej noci 24. decembra.

Opery sa zúčastnila aj skúsená detektívka Aya Brea, s ktorou v hlavnej úlohe budeš riešiť nasledujúce dni až do Silvestra podivuhodnú prepukajúcu epidémiu v New Yorku. Hra vyšla v roku 1998 a vynikala exkluzívnou kombináciou hororovej (ale hlavne vianočnej) atmosféry.

3 – Splinter Cell: Blacklist

Obchodné centrá ako po výbuchu sa už pomalym, isto stávajú synonymom Vianoc. Doslovne to asi zobrali autori posledného dielu špionážnej série Splinter Cell, v ktorom už tradične ako Sam Fischer bezhlavo plníš rôzne úlohy zadané z vyšších miest.

Jednou z nich je aj štvrtá misia v poradí, voľne preložená ako americká spotreba, odkazujúca nepriamo na tamojší konzumný spôsob života obyvateľstva. V leveli sa budeš skrývať v spustošenom obchodnom dome, naaranžovanom do vianočných farieb, len aby si zabránil intoxikácií vodnej nádrže.

2 – Fable II

Rozprávky, dlhé príbehy alebo čarovné poviedky zamerané na konanie dobra neodmysliteľne patria a zároveň dotvárajú atmosféru Vianoc.

Práve takýmto prípadom je Fable II z čias Xboxu 360, avšak s tým rozdielom, že svoju hrdinskú cestu si budeš môcť raziť aj ako záporák. Inak ide o klasické RPG, zamerané na konštantné vykonávanie čiernobielych rozhodnutí, s magickým soundtrackom a rozprávkovo štylizovaným vizuálom. Navyše, hra začína v zasneženom mestečku.

1 – Mafia II

Existuje snáď nám bližší, sviatočnejší videoherný titul? Mafia II sa vyznačuje jedným z najefektnejších a najzapamätateľnejších úvodov, aký sme v hrách zažili.

Vito sa vracia z vojny do svojho rodného mestečka, nasáva vianočnú atmosféru, zisťuje, že jeho otec im zanechal dlhy, no a jediná cesta záchrany vedie chodníčkami Cosa Nostry. Vynikajúca a sviatočnou atmosférou nabitá prvá tretina hry odohrávajúca sa v zime je ako stvorená na vianočné prázdniny.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú