Aj napriek tomu, že na Slovensku nesídlia prakticky žiadne herné štúdiá so svetovým cvengom, menší vývojári neustále dokazujú, že ich nápady vedia zaujať aj medzinárodné obecenstvo. Práve o tom nás presvedčili staršie tituly ako Urtuk: The Desolation, či oldschoolové krokové RPG Vaporum.

Z novších hier vyšla prednedávnom príjemná oddychovka Life of Delta, ktorá bola vyvíjaná vývojárskym tímom v štúdiu Airo Games so sídlom v Košiciach. Ambície odhodlaných tuzemských tvorcov tu však nekončí a v príprave je hneď niekoľko väčších aj menších titulov, ktoré Slovensko môžu zvýrazniť na hernej mape. Tu sú tie najzaujímavejšie.

Forgotten but Unbroken

Žáner ťahových taktických tímoviek je stále na vzostupe, čo dokazujú série ako Fire Emblem Divinity, či Mutant Year Zero, založené na stále populárnom systéme známom z legendárnej značky X-COM. Podobný štýl zvolili aj autori zo štúdia Centurion Developments, ktorý však okorenili svojimi vlastnými nápadmi.

Nitrianski vývojári zvolili zasadenie počas druhej svetovej vojny, počas ktorej hráč vedie vlastnú partizánsku jednotku likviduje nemeckých pohlavárov. Hra ponúkne výstavbu a management vlastnej základne spoločne s výcvikom jednotiek, ktoré sú rozdelené až na šesť rôznych špecializácií.

Keďže misie sú inšpirované skutočnými udalosťami, budeš stretávať aj naozajstných vojnových hrdinov ako Jack „Mad Jack“ Churchill či Vasily Zaytsev a posnažíš sa získať priazeň spojencov, ktorí ťa výmenou za tvoje úspechy odmenia financiami a cennými zásobami.

Autorom sa na Kickstarteri bohužiaľ nepodarilo vyzbierať potrebných 80-tisíc eur, čo podľa nich negatívne ovplyvní vývoj hry, vrátane vynechania niektorých mechaník a môžeme počítať aj s posunutým vydaním. Hra bude určená výhradne pre jedného hráča a mohli by sme sa jej dočkať už v prvej polovici budúceho roka. Vývojárov Forgotten but Unbroken môžeš podporiť na ich Patreone.

Vivat Slovakia

Určite si už počul o partii mladých Slovákov, ktorí sa rozhodli, že vytvoria open world akčnú hru, nápadne sa podobajúcu hernému fenoménu GTA. Vivat Slovakia je azda najambicióznejším slovenských titulom za poslednú dekádu.

Team Vivat stavil na gangsterské prostredie Bratislavy 90. rokov, kde preberieš úlohu agenta informačnej služby v prestrojení za taxikára. Misie budú zahŕňať odpočúvanie a monitorovanie podozrivých osôb, pričom budú na seba lineárne nadväzovať a sú založené na reálnych udalostiach z hektického obdobia mladej republiky.

Samotní tvorcovia sľubujú jazdu ikonickými ulicami Bratislavy, prestrelky so zločineckými skupinami a temný príbeh, v ktorom si vládne špičky podávajú ruky s podsvetím. Charakter hlavnej postavy nebude čiernobiely. Raz bude plniť misie pre politikov a na druhý deň zas zahladzovať stopy po mafiánskej vražde.

Vďaka mimoriadne vydarenej crowdfundingovej kampani, v ktorej autori vyzbierali bezmála 60 tisíc eur, budeš v hre počuť okrem Mariána Labudu, aj Lukáša Frlajsa, Milana Žitného, Rasťa Pyška, či Kristínu Svarinskú, ktorí prepožičajú svoje hlasy hlavným postavám. Dátum vydania je zatiaľ neznámy, no na Steame si hru môžeš pridať do zoznamu prianí a byť tak informovaný o novinkách.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP