banner-mate-8
Po tom, čo Huawei uverejnil teaser, v ktorom lákal na konferenciu plánovanú na 9. marec v Berlíne, sme už boli všetci viacmenej presvedčení, že sa dočkáme predstavenia novej vlajkovej lode Huawei P9. Výrobca už ale bohužiaľ oficiálne potvrdil, že konferencia sa novej vlajkovej lode týkať nebude a ani ju v najbližšej dobe nemáme čakať.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Čínske médiá hovoria aj o tom, že Huawei už oficiálne potvrdil existenciu spomínaného smartfónu. Spomenuli tiež, že smartfón bude určite predstavený v nadchádzajúcich mesiacoch, no žiadny, ani len približný dátum predstavenia nebol potvrdený. Toto oneskorenie vraj majú na svedomí technické problémy v súvislosti s implementáciou zadného duálneho fotoaparátu. Smartfón údajne nebude ani disponovať 6 GB pamäťou RAM. Technické problémy pravdepodobne prinesú oneskorenie jeden mesiac, no na druhej strane to zas až taká dlhá doba nie je. Smartfón tak bude predstavený približne v rovnakom čase, ako bol minuloročný P8, čiže v apríli.

Huawei P8 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Dozvedeli sme sa aj nové informácie o špecifikáciách jednotlivých verzií P9-ky. Začnime s Lite verziou. Tá by mala dostať procesor Snadragon 650 (podobne ako u Redmi Note 3 Pro), 2 GB RAM a 16 GB úložisko. Štandardná verzia P9 by mala prísť s kompaktnejším 5.2-palcovým FullHD displejom, Kirin 950, 3 GB RAM a 3 600 mAh batériou, kým jeho vylepšená Premium alebo Pro verzia by mala byť vybavená Kirinom 955, 4 GB RAM a 64 GB ROM. Po modeli P9 Max so 6.2-palcovým 2K displejom určite siahnu labužníci veľkých displejov. Nemal by chýbať Kirin 955, 4 GB pamäte RAM, 64 GB úložisko a 4 000 mAh batéria. Zatiaľ neupresnené verzie smartfónu by mali byť vybavené duálnym fotoaparátom s 12 MPx snímačmi a kvalitnými Leica objektívmi.

huawei-p9-new-leak-03

Na internete práve začali kolovať aj nové rendre očakávaného smartfónu, ktoré opäť potvrdzujú prítomnosť duálneho fotoaparátu. Ak si spomínate na skoršie uniknutý render, tak v porovnaní s novým si všimnete pár rozdielov. S najväčšou pravdepodobnosťou sa tak jedná o odlišnú verziu Huawei P9 od tej, ktorá unikla skôr. Rozdiely si môžeme všimnúť v rozmiestnení LED bleskov pri fotoaparáte, tvare snímača odtlačkov prstov a v neposlednom rade v umiestnení predného fotoaparátu a senzorov.

Zdroj: gizmochina.com (2)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP