Predstav si rodinné stretnutie, na ktorom si spomínaš na blízkeho, ktorý už nie je na tomto svete. Zrazu však spustíš aplikáciu, ktorá ti umožní viesť rozhovor s digitálnou verziou svojho zosnulého najbližšieho, ktorá odpovedá jeho hlasom, ako keby bol stále nažive. Možno ti to bude znieť ako morbídne sci-fi, no na svete je startup, ktorý túto víziu robí realitou. Na tému upozornil portál Techradar.

Life’s Echo je startup, ktorý ponúka možnosť vytvoriť „digitálneho ducha“ človeka – AI repliku, ktorá dokáže komunikovať na základe podrobností zo života zosnulého. Prostredníctvom série hĺbkových rozhovorov s umelou inteligenciou s názvom Sarah zbiera spomienky, emócie a osobné príbehy, ktoré sa následne digitalizujú. Výsledkom je AI model nazývaný „AI Echo“, ktorý si tvoja rodina či priatelia môžu vyvolať kedykoľvek po tvojej smrti.

Ako to funguje?

Celý proces začína sériou piatich 45-minútových rozhovorov, počas ktorých sa AI pýta na detstvo, rodinu, kariéru, lásku a ďalšie dôležité momenty života. Otázky sú zostavené tak, aby zachytili najintímnejšie a najvýznamnejšie časti tvojho života. CEO spoločnosti Ruth Endacott to opisuje ako formu digitálneho terapeutického rozhovoru so zameraním na vytvorenie trvalej pamäti.

Na základe týchto údajov AI vytvorí personalizovaný model, ktorý nielenže replikuje tvoj hlas, ale zachová aj tvoj štýl rozprávania a osobnosť. čo výraznou mierou pridáva na vierohodnosti modelu. Tvoja digitálna replika tak môže odpovedať na otázky, ako napríklad: „Aké bolo tvoje prvé zamestnanie?“ a podobné míľniky z tvojho života.

Life´s Echo

Prečo to ľudí fascinuje?

Ruth Endacott, ktorá spolu so svojím manželom Stevom Endacottom založila Life’s Echo, tvrdí, že ich cieľom je zachovať pamäť a odkaz jednotlivcov pre budúce generácie. „Po troch generáciách poznáme už len minimum informácií o našich predkoch. Life’s Echo vytvorí trvalý záznam, ktorý umožní budúcim generáciám spoznať dôležité detaily našich životov,“ tvrdia manželia.

Okrem toho služba ponúka aj vytvorenie autobiografie na základe rozhovorov alebo dokonca nahranie vlastnej pohrebnej reči, ktorú tvoj „digitálny duch“ prednesie na rozlúčke.

ČLÁNOK POKRAČUJE NA ĎALŠEJ STRANE ->>>

Čítajte viac z kategórie: Novinky

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP