Ulefone nepatrí medzi svetových výrobcov, ktorí sa zameriavajú aj na výrobu prémiových smartfónov za stovky eur. Modely tejto spoločnosti sa vyznačujú najmä nízkou cenovkou, čo nie je výnimkou ani pri smartfóne Ulefone Metal. Za skvelú cenu tak môžeš získať šikovné zariadenie nižšej triedy. 

Už na prvý pohľad dokáže Ulefone Metal upútať potenciálneho majiteľa svojim krásnym dizajnom. Konštrukcia je celá vyrobená z hliníka, čím mu dodal výrobca o čosi prémiovejší vzhľad ako zvyknú mať konkurenti jeho cenovej kategórie. Model Metal je zároveň skvelou možnosťou pre milovníkov kompaktných obrazoviek. Až 73,6 % prednej strany smartfónu totiž pokrýva displej s uhlopriečkou 5″ a HD rozlíšením, ktorý po okrajoch zahnutý v 2,5D tvare.

Ulefone metalzdroj fotografie: Ulefone

Kúpiť Ulefone Metal z EU skladu za 103 €
Zľavový kupón LCXP1534 + 2 USD zľava po registrácii

Pre navigáciu v systéme výrobca využil senzorové tlačidlá. Miesto nad displejom je obsadené snímačom predného fotoaparátu. Ten dostal po softvérových úpravách rozlíšenie 5 MPx, s ktorým zachytí v celku vydarené snímky. Pohľad na zadnú stranu nám odhaľuje šošovku hlavného fotoaparátu s rozlíšením 13 MPx. Pri nočných záberoch dobre poslúži aj prisvetľovacia LED dióda. Pod týmito prvkami sa nachádza ďalšia dôležitá súčasť smartfónu, a to snímač odtlačkov prstov. Ten si dokáže zapamätať až 5 rozdielnych odtlačkov.

Ulefone metalzdroj fotografie: Ulefone

Útroby modelu Ulefone Metal v sebe skrývajú procesor MTK6753 od spoločnosti MediaTek. Skladá sa až z ôsmich jadier, pričom každé z nich pracuje na frekvencii 1,3 GHz. Slušný multitasking zabezpečuje smartfónu operačná pamäť RAM o veľkosti 3 GB. Vnútorná pamäť dosahuje v modeli Metal veľkosť 16 GB. Tá sa však dá rozšíriť o dodatočných 128 GB prostredníctvom microSD karty.


zdroj fotografie: Ulefone

Pod zadnou stenou sa tiež nachádza akumulátor s kapacitou 3050 mAh. S ním dokáže Ulefone Metal pracovať na jedno nabitie aj celý deň. V operačnom systéme Android 6.0 Marshmallow urobil výrobca zopár svojich malých úprav. Tie sa však týkajú skôr funkcií ako dizajnu systému.

Ulefone metalzdroj fotografie: Ulefone

Aj napriek svojej nízkej cene dokáže tento šikovný kúsok spoločnosti Ulefone ponúknuť bohatú konektivitu. Z nej výrobca pri návrhu nevynechal ani plnú podporu LTE pripojenia, ktoré zahŕňa aj pásmo 800 MHz. Budúceho majiteľa rozhodne tiež poteší podpora pre DualSIM funkcionalitu. K ďalšej výbave patrí aj bezdrôtové Wi-Fi pripojenie pre prehliadanie internetu. Bezdrôtový prenos súborov zabezpečí Bluetooth technológia a samozrejmosťou je aj prítomnosť GPS.

Takto uplatníš kupón aj body, ktoré získaš po registrácii v e-shope

Ulefone Metal je vcelku šikovným smartfónom vhodným pre menej náročného používateľa. Toho zláka svojou nízkou cenou iba 103 €ktorú dosiahneš aplikovaním kupónu LCXP1534 a bodov, ktoré získaš po registrácii v obchode. Neskutočnou výhodou je dostupnosť smartfónu v EU sklade, čo znamená, že nebudeš musieť platiť žiadne colné poplatky. Jediným poplatkom bude 10 € za expresnú dopravu.

Poznámka redakcie: Články označené ako „Sponzorované“ a publikované autorom „Inzercia“ sú určené na propagáciu aktuálnych zliav a akcií na produkty predávané čínskymi e-shopmi. Za predaj nezodpovedáme, len informujeme o akcii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom