Taxislužba Uber dostala zákaz v ďalšom meste. Už teraz ju zakázalo viac ako 40 miest po celom svete a do zoznamu práve pribudlo aj naše susedné veľkomesto Brno.

Žalobu na Uber podala spoločnosť Lido Taxi a samotné mesto Brno. Krajský súd im nakoniec vyhovel a skonštatoval, že Uber je poskytovaný v rozpore so zákonom. „Toto rozhodnutie vítame, pretože prináša jasné stanovisko súdnej moci do toho, či Uber podniká v súlade so zákonom alebo nie.“ – povedal zástupca primátora mesta, Matěj Hollan. Podľa neho sa už rozhodnutie prekladá do holandčiny a za pár dní bude doručené vedeniu spoločnosti Uber. Keď sa tak stane, taxislužba bude musieť v Brne skončiť. Teda iba v tom prípade, ak sa nerozhodne začať podnikať legálne.

zdroj fotografie: ewallpapers.eu

Podľa slov Hollana, Brno nechce brániť podnikaniu v meste. Ak teda Uber začne plniť legislatívne podmienky, na území môže naďalej pôsobiť. „Súd nepovedal Uberu, že nesmie na našom území podnikať. Nesmie iba podnikať nelegálne, v rozpore so zákonom. Vo chvíli, keď bude rešpektovať existujúce zákony, nie je problém s tým, aby tu existoval.“ – doplnil Hollan.

zdroj fotografie: Pexels

Uber momentálne pôsobí už v 617 mestách po celom svete, pričom má na krku 70 rôznych sporov. Zakázaný bol naposledy v Ríme, Kodani a najnovšie aj v Brne. Nesmierne napätá je situácia aj u nás v Bratislave, kde naši taxikári organizujú jeden protest za druhým. Aký máš názor na alternatívnu taxislužbu Uber a jej praktiky ty?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP