Bionic Woman

Seriál Bionic Woman bol hitom v 70. rokoch, takže nebolo prekvapením, keď v roku 2007 prišiel jeho remake. Výroba pilotného dielu, ktorý chcel byť príbehovo vzdialeným od príbuzných filmov s Terminátorom, stál okolo 10 miliónov amerických dolárov, pričom náklady na jednu epizódu dosahovali sumu priemerne 8 miliónov.

TMDB

Tvorcovia nenechali nič na náhodu a popularitu seriálu sa snažili navýšiť aj 20 miliónovou injekciou, vyhradenou čisto na marketing. Rutinný režijný prístup, nudná zápletka a slabé vizuálne efekty však spôsobili, že seriál sa vo svete dočkal len negatívnych recenzií.

K zlým hodnoteniam a slabším číslam sledovanosti sa navyše v roku 2007 pridala smola v podobe známeho štrajku 12 000 filmových a televíznych scenáristov, ktorí na čas ochromili hollywoodsky priemysel. Produkcia seriálu bola tak už po niekoľkých epizódach pozastavená, no nadšenie tvorcov sa po skončení štrajku rozplynulo a natáčanie sa nikdy neobnovilo.

The Get Down

The Get Down je jeden z najambicióznejších a najdrahších seriálov Netflixu vôbec. Za celým projektom stojí umelecký vizionár a režisér hudobných snímok Baz Luhrmann, známy filmami ako Veľký Gatsby či nedávnym životopisným príbehom Elvisa Presleyho.

TMDB

Jeho jediný seriál je zasadený do pulzujúceho Bronxu 70. rokov a sleduje vtedajšiu dospievajúcu generáciu a jej dobývanie hudobných snov. The Get Down sa môže pochváliť pomerne vysokými hodnoteniami a pozitívnymi reakciami publika, o to smutnejší je jeho finálny osud.

Náročné natáčanie s cieľom dodať seriálu čo najväčšiu dobovú autenticitu spôsobilo, že projekt sa šialene predražil. Netflix pôvodne plánoval, že The Get Down bude stáť 11 miliónov dolárov za epizódu a celkovo 120 miliónov dolárov za celú sériu, ale rozpočet sa nakoniec pohyboval od 180 do 200 miliónov, čo sa rovná výške nákladov niektorých úspešných Marvel filmov.

TMDB

Pri mizerných číslach sledovanosti si streamovací gigant zhodnotil investíciu ako veľmi nevýhodnú a po prvej sérii musel byť seriál zrušený. Stal sa tak jedným z najväčších seriálových prepadákov v histórii Netflixu.

Raised by Wolves

Ambiciózne sci-fi Ridleyho Scotta sa po premiére na jeseň 2020 tešilo nesmiernemu diváckemu záujmu. Viacerí fanúšikovia síce kritizovali komornú atmosféru aj kontroverzné ukončenie prvej série v štýle Votrelca, napriek tomu sa Raised by Wolves krátko po odvysielaní stal najúspešnejším seriálom HBO Max.

HBO Max

Druhá séria v rámci služby štartovala začiatkom tohto roka, úspech svojho predchodcu však zopakovať nedokázala a o seriáli sa medzi divákmi hovorilo len veľmi málo. HBO sa na základe slabého ohlasu rozhodlo od projektu upustiť, a to aj napriek tomu, že Raised by Wolves bol pôvodne plánovaný na päť sérií.

Tvorcovia náklady seriálu nikdy oficiálne nezverejnili, ale vysoký rozpočet, ktorý bol na seriáli aj patrične vidieť, má byť hlavným dôvodom, prečo projekt nakoniec zrušili.

HBO Max

Malým dôkazom obrovskej investície má byť aj vyjadrenie producentky seriálu, Cheryl Eatock, pre portál Cape Town EC, ktorá povedala o Raised by Wolves ako o najväčšom seriáli, ktorý sa natáčal v Juhoafrickej republike. Prvá séria podľa nej vytvorila 700 pracovných miest a dala prácu viac než 1200 podnikom.

ČLÁNOK POKRAČUJE NA ĎALŠEJ STRANE – >>>

Čítajte viac z kategórie: Filmy & seriály

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP