Benchmarkové aplikácie, ktorými zisťujeme výkon našich smartfónov, boli populárne, sú populárne a s veľkou pravdepodobnosťou aj populárne budú. Hoci je ich dôveryhodnosť po množstve podvodov zo strán výrobcov značne diskutabilná, stále neexistuje lepší spôsob objektívneho otestovania výkonového potenciálu.

Zároveň si mnohí používatelia prostredníctvom takýchto aplikácii hladkajú ego, keďže to, že tvoj smartfón získa vyššie skóre ako kamošov, už predsa niečo znamená, no nie? Odložme však iróniu bokom a poďme sa na tie najvýkonnejšie smartfóny za mesiac júl spoločne pozrieť.

Jeden procesor vládne

Ako sa dalo čakať, drvivá väčšina telefónov z tohto zoznamu je vybavená procesorom Snapdragon 835. Tento chvályhodný 8-jadrový čipset sa nachádza aj v tom najvýkonnejšom z najvýkonnejších – vo OnePlus 5, ktorý obsadil prvú priečku so skóre na úrovni 181 614 bodov.

Druhú priečku si pre seba uchmatla vlajková loď Nubia Z17, ktorá na vyššie zmieneného zabijaka vlajkových lodí stratila len niečo málo cez 2 000 bodov. Pomyselná bronzová medaila tentoraz prischla HTC U11, ktoré napriek skvelým funkciám a výsledkom nedokázal vyhrabať túto taiwanskú spoločnosť zo straty. Popravde si však za to môže spoločnosť sama, keďže kvôli nevýraznému marketingu vie o existencii tohto telefónu len minimum ľudí. Bronzová priečka patrí patrí zväčšenej verzii vlajkového smartfónu Samsungu – Galaxy S8+.

Nenechaj si ujsť
OnePlus 5 s gigantickou 8 GB RAM kúpiš o takmer 85 eur lacnejšie ako v oficiálnom e-shope. Bez DPH a s plným LTE
Nezaostávajú ani čínske značky

Tá získala v priemere zo všetkých testov skóre 171 101 bodov. Priamo pod ňu sa potom umiestnilo Xiaomi Mi6, ktorý sa síce tesne, ale predsa vyšplhalo nad hranicu 170 000 bodov. Na deviatej priečke sa drží OnePlus 3T – jediné zariadenie z tohto zoznamu, ktoré sa spolieha na starší procesor Snapdragon 821. Poslednú priečku obsadil iPhone 7, ktorý na vôbec najvýkonnejšieho konkurenta stráca takmer 25 000 bodov.

Nenechaj si ujsť
Vlajková Nokia 8 je oficiálne tu a je úžasná! Ponúka duálny Carl Zeiss fotoaparát a mnoho mnoho ďalšieho

Čoskoro sa však môže všetko zmeniť, keďže sa v septemberi dočkáme poriadne zaujímavých noviniek. Kartami však môže zamiešať aj nedávno predstavená Nokia 8.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom