Nedávno sme ti priniesli článok o veľkolepom návrate fínskej Nokie na český a slovenský trh. Tento priam legendárny fínsky výrobca sa však u nás nepokúsi uspieť len v predaji smartfónov, ale i klasických tlačítkových telefónov, s ktorými má skutočne bohaté skúsenosti.

Nepochybne najväčšiu šancu na úspech má z týchto „hlúpych“ telefónov model, o ktorom si už jednoznačne počul aj ty. Model, ktorý zaujal ľudí po celom svete svojou odolnosťou a naozaj skvelou výdržou batérie. Reč je, samozrejme, o legende mobilného priemyslu, Nokii 3310. Tá sa k prvým zákazníkom dostala už v roku 2000 a o jej výnimočných vlastnostiach svedčí aj ohromný počet predaných kusov, ktorý sa šplhal k číslu 126 miliónov. Pre porovnanie, z minuloročných vlajkových lodí Samsung Galaxy S7 a S7 Edge sa do dnešného dňa dokopy predalo „len“ 55 miliónov kusov.

Nokia 3310 2017 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

zdroj fotografie: FonTech / Patrik Tarics

Predobjednať Nokiu 3310 na Slovensku za 59 €

Spoločnosť HMD Global, ktorá stojí za znovuzrodením Nokie ako takej, tak rozhodne urobila skvelý marketingový ťah, keď predstavila omladenú verziu „tri-tri-desiny“. Tá totižto zaujala všetkých a o jej návrate sa tak dozvedeli aj tí, ktorí sa o technológie nezaujímajú. Mnohí však novej Nokii nedôverujú, k čomu azda najviac prispieva fakt, že novinky z jej dielne sa viac nebudú môcť pochváliť nálepkou Made in Finland. Čoraz viac na nich totižto začneme vídať slová Made in Vietnam alebo dokonca China. Spoločnosť HMD Global sa však zrejme o kvalitu svojich výrobkov nebojí, pretože nám poskytla vynovenú 3310 na test. Ten bude samozrejme odlišný od tých, na aké si od nás zvyknutý. Nokia 3310 totiž na dnešnú dobu rozhodne tradičným telefónom nie je.

zdroj fotografie: FonTech / Patrik Tarics

Nenechaj si ujsť
Nokia zažila znovuzrodenie aj na našom trhu. My sme boli priamo pri tom

Ponúka síce farebný 2,4-palcový displej, ktorý však nie je dotykový a taktiež neohúri vysokým rozlíšením. Taktiež neponúka Wi-Fi, jej interné úložisko dokáže poňať len 16 MB dát a hlavný fotoaparát zvládne zhotoviť fotografie s maximálnym rozlíšením 2 MPx. Na druhú stranu sa však chváli kompaktnými rozmermi, pevne spracovanou konštrukciou, dlhou výdržou batérie a predinštalovanou hrou Snake. To či sa kúpa takéhoto zariadenia v roku 2017 vyplatí sa síce dozvieš až po našej recenzii, no na niektoré otázky ti skúsime odpovedať už teraz. Ak ťa teda niečo v súvislosti s novou Nokiou 3310 zaujíma, neváhaj a napíš nám to dole do komentárov.

zdroj fotografií: FonTech / Patrik Tarics

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom