Už je tomu nejaký ten piatok, čo sa spoločnosť HMD Global pričinila o znovuzrodenie legendárnej fínskej Nokie. Konkrétne sa tak stalo pred pol rokom, kedy bol svetu oficiálne odhalený smartfón Nokia 6, ktorý bol konečne poháňaný Androidom.

Z tohto žiadaného modelu sa najskôr mohli radovať len obyvatelia Číny, no na konferencii MWC spoločnosť HMD Global oznámila, že sa Nokia 6 onedlho dostane aj do iných kútov sveta. Aby toho nebolo málo, po svete nemala cestovať sama. Doprevádzať ju mali totižto hneď dva ďalšie smartfóny, menovite Nokia 3 a Nokia 5, ktoré zdieľali viaceré vlastnosti práve so svojim výkonnejším a o niečo málo starším súrodencom. Počiatočnú eufóriu z veľkého návratu legendy však vzápätí vystriedalo mierne vytriezvenie. Ani po dvoch mesiacoch od ohlásenia globálnej dostupnosti sme sa totižto ani jednej z noviniek nedočkali. Tento fakt však novej a lepšej Nokii nemožno zazlievať, nakoľko začína prakticky od nuly.

nokiazdroj fotografie: Patrik Tarics / FonTech

Dnešok však znamená definitívny koniec bezcielnemu čakaniu na tieto očakávané novinky. Spoločnosť HMD Global totižto práve dnes organizovala konferenciu v Prahe, kde oznámila oficiálnu cenu a dátum začiatku predaja nových Nokia zariadení. Na tejto konferencii sme sa, samozrejme, zúčastnili aj my, vďaka čomu ti teraz môžeme podať detailné informácie z prvej ruky. Nokie 3, 5 a 6 oficiálne vstúpia do predaja na našom a Českom trhu v júni. Najmenej vybavený model sa začne predávať za odporúčanú cenu 149 €.

zdroj fotografie: Patrik Tarics / FonTech

Stredný model bude stáť 199 € a nakoniec najvýkonnejší z tejto trojice, Nokia 6, ťa výjde na 249 €. Okrem toho sa všetci tí, ktorí si chcú pripomenúť legendárnu Nokiu 3310, môžu tešiť na jej novú, omladenú verziu. Tá je klasicky tlačítková a vyniká najmä dlhou výdržou na jedno nabitie. Jej cena bola stanovená na 59 €.

zdroj fotografie: Patrik Tarics / FonTech

Aby toho nebolo málo, všetky štyri zmienené prístroje sme si mohli priamo na akcií odohrávajúcej sa v stovežatej Prahe vyskúšať. Nokia po novom síce patrí pod spoločnosť HMD Global, no jedno je isté. Svojej skvelej povesti nezostala nič dlžná a všetky nové modely sú špičkovo spracované, pričom ponúkajú elegantný a jednotný dizajnový jazyk. Inteligentná trojica zariadení beží na takmer nedotknutom Androide Nougat, ktorý zabezpečuje svižné reakcie a taktiež je obohatený o Google Asistenta.

zdroj fotografie: Patrik Tarics / FonTech

Na úplný záver nám nedá nespomenúť slová Davida Pavlinica, ktorý okomentoval štart predaja nových telefónov od Nokie nasledovne: „Máme extrémnu radosť z ohlasov, ktoré doposiaľ návrat značky Nokia vyvolal. Je vidieť, že Nokia má v Českej republike a na Slovensku výlučnú historickú pozíciu, na ktorú hodláme v plnej sile nadviazať.“

zdroj fotografie: Patrik Tarics / FonTech

zdroj fotografií: Patrik Tarics / FonTech

Naše najnovšie video na YouTube:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom