banner-note-7
Známy tím iFixit rozobral najnovší smartfón z dielne Samsungu. Aktuálny kráľ phabletov Galaxy Note 7 ponúka nielen nekompromisný hardvér, ale aj veľmi prémiovú konštrukciu zo skla.

Aj keď je po dizajnovej stránke sklenená konštrukcia veľmi prémiová, nesie so sebou aj zopár ťažkostí. Sklo sa v prípade Galaxy Note 7 nachádza na prednej aj zadnej strane, čím je pravdepodobnosť poškodenia zdvojnásobená. Pri prípadnom páde sa môže rozbiť nielen displej, ale aj zadná strana. Oprava je tým pádom oveľa drahšia a náročnejšia. Displej sa radí medzi najdrahšie komponenty opravy a pri zahnutom displeji to platí ešte viac. Phablet už prešiel aj rukami tímu iFixit, ktorý je známy rozoberaním smartfónov a následným hodnotením jeho náročnosti. Galaxy Note 7 získal skóre 4/10, čo ho radí medzi ťažšie rozoberateľné zariadenia. Oproti Galaxy S7 sa však jedná o zlepšenie, keďže ten si vyslúžil skóre len 3/10.

Samsung Galaxy Note 7 64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Samsung-Galaxy-Note7-Teardown-iFixit

Najväčším problémom je teda sklo, keďže „dostanie sa“ do vnútra telefónu je bez jeho poškodenia dosť ťažké. Na druhú stranu však iFixit uvádza, že mnoho komponentov je modulárnych, čiže ľahko vymeniteľných. Pochválili aj vymeniteľnosť USB konektora, nakoľko výmena je možná aj bez vybratia displeja. Napájací konektor sa radí medzi najčastejšie opravované komponenty a jeho ľahká výmena je teda veľmi vítaná. Batériu je možné vymeniť aj bez vybratia celej základnej dosky, čo je veľké plus, no na druhej strane pod batériou sa nachádza silné lepidlo a opäť úraduje sklenená konštrukcia.

Samsung-Galaxy-Note7-Teardown-USB-charging-port-iFixit

TIP: Samsung Galaxy Note 7 odhalil na videu svoje zraniteľné miesta

iFixit dodal, že batéria je chránená akýmisi „stenami“, ktoré pridávajú na štrukturálnej integrite a potenciálnu ochranu pred vodou. Dvojitá stena sa však tiahne aj po obvode rámu, čo môže byť ďalšie interné vylepšenie konštrukcie, keďže novinku je veľmi ťažké ohnúť. Vo vnútri smartfónu nájdeme aj chladiace potrubie z medi a nadmerné množstvo lepidla obklopujúceho dutinu S-Penu. Našťastie, pero už nie je možné vložiť naopak. Oproti modelu Galaxy S7 veľa zmien nenastalo, no demontáž je už o niečo ľahšia a Note 7-ka predsa len priniesla v konštrukcii zopár prekvapení a vylepšení.

samsung galaxy note 7 teardown-1

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom