Project Cars 3 je zatiaľ posledným dielom spoločnosti Slightlymad Studios. Predchádzajúce dve hry nastavili latku kvality veľmi vysoko a očakávania sú oprávnene nastavené na tie najvyššie méty. Ide o plnokrvný simulátor, ktorý by sa však tentokrát mal trochu odkloniť od „hard-core“ simulácie smerom k zábave.

Detailný rozbor a recenziu hry prinesieme v najbližších dňoch, no zatiaľ tu máme pár videí z nášho hrania. Dodáme len, že hru sme testovali na PlayStation 4 Pro.

Prvá ukážka je z trate Monument Canyon River z USA, na ktorej sme mali k dispozícii nádherné auto Chevrolet Corvette C8.R. Je to zaujímavá trať, ktorá síce nepatrí k najrýchlejším v hre, no je tu pár technicky náročných zákrut.

Čo by to bol za simulátor, keby v ňom nebola možnosť pozrieť si vlastnú jazdu vo forme záznamu. Na tomto videu môžeš zhodnotiť, ako sa s tým po režisérskej stránke autori popasovali. Priamo v hre je možnosť prepnúť kameru a vybrať si auto, ktoré chceš sledovať.

Po úvodných pretekoch, pri ktorých nás Slightlymad Studios šikovne navnadili na vôňu benzínu a zápach spálenej gumy pri super-športoch z kategórie GT, sa začína tvoja kariéra. Ako inak, od lacných sériových áut. Na výber boli tri, nám padlo Mitsubishi Lancer Evo 6. generácie. S týmto Japoncom teda začíname našu hviezdnu kariéru nočnou jazdou na okruhu Shanghai Henan.

K dispozícii je viac ako 200 automobilov rôznych svetových značiek. Počet tratí sa oproti minulému dielu taktiež zvýšil a v rôznych variáciách sa tu nachádza viac ako 120 svetových tratí.

Poprvýkrát sa v sérii sa stretávame s tuningom automobilov, podobne ako pri sérii Need For Speed. Vozidlá je možné upravovať ako po stránke dizajnu, tak aj po technickej. Vzhľadom na obmedzené prostriedky v kariére vo väčšine hier podobného razenia nemáš možnosť vyskúšať tie najlepšie kúsky z vozového parku.

V Project Cars ti to však tvorcovia umožnia, aj keď len pri samostatných pretekoch a mimo kariérny režim. Upraviť si tu môžeš prakticky čokoľvek, od voľby trate, cez dennú dobu a priebeh počasia v priebehu pretekov, až po typ áut protivníkov a ich počet.

Svoj vozový park si môžeš prezrieť z každého pohľadu vo fotomóde. Vzhľadom na už spomínané možnosti vizuálnej úpravy automobilov je to skvelý nápad. Jeho možnosti sú však zatiaľ veľmi obmedzené.

Rovnako ani technická stránka hry nie je úplne dokonalá. Počas hrania sme zaznamenali výpadky textúr, štrajkujúce tiene a kolísajúce snímkovanie. Hru sme však hrali bez tzv. Day one opravy, ktorá by mala tieto nedostatky odstrániť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom