Sci-fi seriál Westworld, ktorý HBO nečakane zrušilo po 4. sérii v novembri minulého roka, čaká nový celovečerný film. Nepôjde však o pokračovanie, ale pravdepodobne o reštart s celkom novým začiatkom.

Na filme už sa pracuje

Filmový portál Giant Freakin Robot informuje, že práce na novom titule už sa rozbehli a filmový Westworld je v spoločnosti Warner Bros. hotovou vecou. Momentálne sa nevie, či pôjde o pokračovanie alebo reštart celej série, čerstvý začiatok sa však zdá byť pravdepodobnejší.

Warner Bros. pod novým vedením Davida Zaslava chce klásť väčší dôraz na využitie svojich exkluzívnych značiek a chystá napríklad novinky z univerza Harry Pottera aj Pána prsteňov

.

Aj keď bol Westworld nakoniec zo strany HBO zrušený, pre službu išlo v čase premiéry o veľký hit. Prvú sériu a sledovalo priemerne 1,82 miliónov amerických divákov, neskôr však záujem upadal a pri štvrtej sérii to bolo už len 350-tisíc.

Moviestillsdb

Zrušenie Westworld zo strany HBO prišlo ako prekvapenie, autori totiž chceli príbeh ukončiť v podobe 5. série. Nie je teda celkom vylúčené, že film neprinesie aj úplné uzavretie príbehu, vzhľadom na upadajúcu sledovanosť, ako i skutočnosť, že Westworld už na HBO už nie je vôbec dostupný, je však omnoho pravdepodobnejší úplne nový príbeh.

Westworld sa odohrával vo fiktívnom svete, v ktorom sa bohatá smotánka chodila baviť do zábavných parkov s robotmi-androidmi, ktorí si začali uvedomovať svoju existenciu.

Seriál po premiére zaznamenal pozitívne prijatie a získal niekoľko cien Emmy. Rovnako sa v ňom objavilo viacero známych hereckých tvárí ako napríklad Ed Harris, Anthony Hopkins či Tessa Thompson.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP