Spoločnosť Zoom sa rozhodla nepridať koncové šifrovanie pre bezplatné účty s tým, že takto nechá otvorené dvere na spoluprácu s bezpečnostnými zložkami. Uviedol to výkonný riaditeľ firmy Eric Yuan. „Chceme spolupracovať s FBI a miestnymi úradmi v prípade, že ľudia budú zneužívať Zoom na nesprávne účely,“ dodal Yuan.

Koncové šifrovanie, na ktorom Zoom v súčasnosti pracuje, bude možné využívať len pri platených účtoch. Využitie Zoomu vzrástlo v čase pandémie koronavírusu, keďže milióny ľudí zostali pracovať z domu. Objavilo sa aj viacero bezpečnostných problémov. Firma prostredníctvom e-mailu potvrdila, že spolupracuje s „obhajcami bezpečnosti detí, organizáciami pre ochranu občianskych slobôd, odborníkmi na šifrovanie a orgánmi činnými v trestnom konaní“ na vylepšení svojej stratégie.

Cieľom tohto prístupu je chrániť deti a potenciálne obete zločinov z nenávisti. „Plánujeme zaviesť koncové šifrovanie pre používateľov, u ktorých si môžeme overiť totožnosť, a tak limitovať poškodenie týchto zraniteľných skupín. Používatelia s bezplatným účtom sa registrujú pomocou e-mailu, čo nám nedáva dostatok informácií na overenie si identity. Nájsť tú správnu rovnováhu je náročné, no vždy sa snažíme spraviť správnu vec,“ vyjadril sa hovorca Zoomu.

Zdroj: SITA

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom