Sociálna sieť Pinterest čelí ďalšiemu obvineniu z diskriminácie. Bývalá prevádzková riaditeľka spoločnosti Francoise Brougher najnovšie uviedla, že ju vyhodili po tom, ako otvorene hovorila o stúpajúcej diskriminácii a prejavoch mizogýnie.

V utorok podala žalobu, v ktorej tvrdí, že ju „odsúvali“ a „vylučovali“ z dôležitých rozhodnutí s tým, „aby to nechala na mužov“. Na svojom poste bola dva roky, pričom ju podľa vlastných slov vyhodili v apríli pre nesúhlas s ponižujúcim a sexistickým zaobchádzaním.

Brougher vyhlásila, že manažérky Pinterestu na vysokých pozíciách odsúvajú na okraj. Hovorca firmy, ktorej publikum tvoria zo 70 percent ženy, preveruje sťažnosť. Dodal, že spoločnosť presadzuje kultúru na „začlenenie a podporu všetkých zamestnancov“. „

Naši zamestnanci sú pre nás nesmierne dôležití a všetky obavy, na ktoré nás upozorňujú, berieme vážne,“ uzavrel hovorca. Dve bývalé zamestnankyne tmavej pleti v júni vyhlásili, že vo firme zažili rasovú diskrimináciu a odvetné opatrenia po tom, ako sa sťažovali na nespravodlivé odmeňovanie v práci. Z rodovej diskriminácie v minulosti obvinili aj Facebook, Twitter či Uber.

Zdroj: SITA

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom