Čo by sa stalo s Mackom Pú a jeho kamarátmi, keby ich chlapček Christopher Robin nechal v lese samých? Určite nič dobré, ukazuje prvý trailer k bizarnému hororovému béčku Winnie the Pooh: Blood and Honey.

V pripravovanom filme sa Christopher Robin rozhodne svojich priateľov opustiť, keďže odchádza na vysokú. Po dlhom odlúčení sa vracia späť so svojou budúcou manželkou, no Macko Pú už nie je tým nevinným medvedíkom, akým kedysi býval. Spoločne s Prasiatkom totiž zožral Oslíka a dvojica sa premenila na krvilačné beštie.

Pripravovaný slasher bol predstavený ešte začiatkom tohto roka a okamžite vzbudil vlnu kontroverzných ohlasov. Jedna skupina divákov netradičné poňatie detskej rozprávky vítala, druhá naopak zostala znechutená, ako sa z rozprávkovej ikony môže stať masový vrah.

Odpoveďou je strata práv spoločnosti Disney na knižnú sériu spisovateľa A.A. Milnea, ktoré sa začiatkom tohto roka stali verejnými. Filmári teda môžu použiť mená a príbeh, nemôžu si však do filmu vypožičať nič, čo vo svojich rozprávkach neskôr predstavila spoločnosť Disney.

To v prípade Winnie the Pooh: Blood and Honey určite nehrozí, prvý trailer je totiž plný krvi a vystrašených dám, ktoré sa ocitli v zlom čase na zlom mieste. Ako to dopadne, je pravdepodobne všetkým jasné, originalitu identity zabijakov však tvorcom uprieť nemožno. Kedy sa Macko Pú chopí kladiva nateraz nevieme, film zatiaľ nemá stanovený žiadny dátum premiéry.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP