Xiaomi na svojom blogu zverejnilo tlačovú správu s výsledkami a úspechmi z 3. kvartálu 2020 a za celý doterajší rok. Okrem toho uvidelo aj množstvo zaujímavých štatistík, ktoré poukazujú na popularitu tejto značky na jednotlivých trhoch po svete.

Spoločnosti sa v tomto roku podarilo prekonať až 15 vlastných rekordov, ktoré sa týkajú obratov, ziskov a predajov smartfónov či inej techniky. Najvyšší medziročný nárast zaznamenala v ziskoch z oblasti predaja smartfónov, ktoré činia 6,08 miliárd eur, čo predstavuje nárast o 47,5 %. Celkovo sa firme podarilo predať 46,6 miliónov zariadení, pričom medziročný nárast v tomto smere predstavuje 45,3 %.

Xiaomi

Výrobca je aktuálne svetovou trojkou v oblasti predaja smartfónov s trhovým podielom 13,5 %. Až v 54 krajinách sa umiestňujú v najlepšej päťke a v desiatich krajinách sa jedná o najlepšie predávanú značku.

Na Slovensku Xiaomi obsadzuje druhú priečku. Počas nedávneho nákupného festivalu pri príležitosti Single’s Day bola dokonca značka Xiaomi napredávanejšou v oblasti smartfónov, dáta pochádzajú z obchodov mall.com, JD.com a Suning.com. Až tri smartfóny dcérskej značky Redmi sa v treťom kvartáli 2020 umiestnili v rebríčku 10 najpredávanejších smartfónov.

Zdroj: Xiaomi

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom