Prehliadač Chrome dlho obsahoval chybu, vďaka ktorej vedeli vývojári zistiť, či aktuálne využívaš režim Inkognito alebo nie. Niektoré stránky to preto využívali k tomu, že zablokovali svoj obsah v tomto režime prehliadania a používateľ tak musel využiť klasický spôsob. 

Režim Inkognito je pre cielené reklamy nočnou morou, nakoľko sa v tomto prípade nezbierajú súbory cookies a algoritmy tak nedokážu reklamu priamo zacieliť na daného používateľa. Preto niektoré webové stránky, napríklad The Boston Globe, blokovali prehliadanie v súkromnom režime.

Pri bežnom surfovaní internetom sa totiž využíva API s názvom FileSystem, ktoré ukladá rôzne údaje. V prípade Inkognita je táto funkcia zakázaná, čo je aj signálom pre vývojárov, podľa ktorého vedia zistiť, v akom režime je prehliadač využívaný.

To však trochu narúša význam Inkognita, ktoré by malo byť plne súkromné bez toho, aby niekto vedel, že sa v tomto režime nachádzaš. Google to preto zmení, a to spôsobom, že v režime Inkognito sa bude vytvárať v pamäti RAM virtuálna kópia API FileSystem, ktorá sa vymaže ihneď po opustení prehliadania. Weby tak už viac nezistia aktuálny režim prehliadania. Zmena sa očakáva s príchodom aktualizácie Chrome 76.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP