Webové stránky už viac nebudú mať možnosť detekcie režimu Inkognito

Prehliadač Chrome dlho obsahoval chybu, vďaka ktorej vedeli vývojári zistiť, či aktuálne využívaš režim Inkognito alebo nie. Niektoré stránky to preto využívali k tomu, že zablokovali svoj obsah v tomto režime prehliadania a používateľ tak musel využiť klasický spôsob. 

Režim Inkognito je pre cielené reklamy nočnou morou, nakoľko sa v tomto prípade nezbierajú súbory cookies a algoritmy tak nedokážu reklamu priamo zacieliť na daného používateľa. Preto niektoré webové stránky, napríklad The Boston Globe, blokovali prehliadanie v súkromnom režime.

Pri bežnom surfovaní internetom sa totiž využíva API s názvom FileSystem, ktoré ukladá rôzne údaje. V prípade Inkognita je táto funkcia zakázaná, čo je aj signálom pre vývojárov, podľa ktorého vedia zistiť, v akom režime je prehliadač využívaný.

To však trochu narúša význam Inkognita, ktoré by malo byť plne súkromné bez toho, aby niekto vedel, že sa v tomto režime nachádzaš. Google to preto zmení, a to spôsobom, že v režime Inkognito sa bude vytvárať v pamäti RAM virtuálna kópia API FileSystem, ktorá sa vymaže ihneď po opustení prehliadania. Weby tak už viac nezistia aktuálny režim prehliadania. Zmena sa očakáva s príchodom aktualizácie Chrome 76.

Pošli nám TIP na článok