Vypočuj si zvuk elektrického BMW i4, ktorý má znieť ako športiak. Zložil ho Hans Zimmer

Nemecká automobilka nedávno oficiálne odhalila koncept plne elektrického sedana BMW i4, ktorý má prísť na trh už v priebehu budúceho roka. Najnovšie sa tiež spojila s legendárnym skladateľom Hansom Zimmerom, ktorý bude pracovať na vývoji zvuku budúcich elektromobilov spoločnosti, píše WheelsJoint.

Unikátny zvuk od nemeckého skladateľa

Ako informoval portál BMW Blog, pripravovaný elektromobil z dielne nemeckého výrobcu dostane špeciálny športový zvuk, na ktorého vývoji sa bude podieľať aj legendárny Hans Zimmer. BMW i4 bude elektrický sedan, ktorý ako prvý dostane piatu generáciu batérií a elektromotra od BMW. Podľa aktuálnych informácií by mal mať výkon na úrovni 390 kW (530 koní), a dojazd približne 435 kilometrov. Jeho súčasťou však bude aj unikátny športový zvuk od skladateľskej dvojice Hans Zimmer a Renzo Vitale, ktorého ukážku si môžeš vychutnať v nižšie priloženom videu.

„Zvuk vždy zohrával dôležitú úlohu pri emocionalizácii našich vozidiel. Spolupráca s Hansom Zimmerom na vytvorení nového zvuku elektrickej mobility v BMW nás veľmi teší.“, uviedol senior viceprezident spoločnosti, Jens Thiemer. Táto kolaborácia by mala viesť k unikátnej ponuke zvuku pre elektrické vozidlá značky, ktorú nazvali BMW IconicSounds Electric.

Zdroj: WheelsJoint, BMW Blog

Pošli nám TIP na článok