Pre chýbajúce motorové súčiastky zo Slovinska musí teraz koncern Volkswagen (VW) obmedziť aj výrobu svojej divízie úžitkových vozidiel VW Nutzfahrzeuge v Hannoveri. Dôvodom sú záplavy v Slovinsku, ktoré zasiahli dodávateľa súčiastok. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.

Za súčasného stavu musíme byť pripravení na to, že od polovice septembra nebudeme môcť tu v Hannoveri vyrábať ďalšie vozidlá so spaľovacím motorom,“ uviedol v nedeľu v Hannoveri hovorca závodu. Výroba klasického multivanu T6.1, ktorá doteraz tvorila najväčšiu časť produkcie, bude potom úplne pozastavená a model T7 Multivan sa bude vyrábať len ako plug-in hybrid. Výpadok sa nijako nedotkne produkcie elektromobilu ID. Buzz.

Pre záplavy v Slovinsku teraz nemeckému koncernu chýbajú ozubené kolesá pre hnacie ústrojenstvo spaľovacích motorov. V Portugalsku VW už vo štvrtok (31. 8.) oznámil, že produkcia závodu v Palmele pri Lisabone bude od 11. septembra na dva mesiace úplne zastavená. Vyrába sa tam malé SUV T-Roc. Automobilka už predtým oznámila, že výpadky sa dotknú aj ďalších závodov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú