Používatelia Facebooku, ktorí využívajú mobilnú aplikáciu na zariadeniach od Apple, dnes zaznamenali veľmi bizarný problém. Ľudí po celom svete totiž z neznámeho dôvodu odhlásilo z iOS aplikácie a opätovné prihlásenie bolo takmer nemožné, informoval portál Engadget.

Tento problém je skutočne globálny a odhlásenie z aplikácie Facebook na iPhonoch sme zaznamenali aj my v redakcii. Odhlásenie všetkých používateľov mala mať na svedomí podľa oficiálnych vyjadrení sociálnej siete „zmena konfigurácie“, a teda nejedná sa o nič hrozné a používateľom stačilo jednoducho znova sa do aplikácie prihlásiť.

We’re looking into reports of people being logged out and having to log in again to access their Facebook accounts. We’re working to resolve this issue as quickly as possible. Thank you for your patience.

Posted by Facebook App on Friday, January 22, 2021

Ako píše portál 9to5mac, táto udalosť však predstavovala problém najmä pre používateľov s dvojúrovňovou autorizáciou cez SMS. Po tom, čo sa chcelo veľké množstvo ľudí na celom svete opätovne prihlásiť do aplikácie, server na odosielanie správ sa zrejme preťažil a SMS správy s kódom jednoducho nechodili alebo im to trvalo príliš dlho.

Jediným spôsobom, ako sa mohli do aplikácie znova prihlásiť, bolo čakať, alebo odfotiť svoj občiansky preukaz. Podľa vyjadrení Facebooku sa tak malo jednať iba o ojedinelý problém, ktorý by naďalej nemal pretrvávať.

Odhlásilo aj teba z aplikácie Facebooku na iPhone?

Načítava sa... ... Načítava sa... ...

Zdroj: Engadget, 9to5mac

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú