Volkswagen Slovakia vypomôže Škode s montážou modelu Karoq. V Bratislave sa tak bude kompletizovať druhý model od značky Škoda a celkovo deviaty model v produktovom portfóliu. O presunutí časti výroby do Bratislavy bolo rozhodnuté z kapacitných dôvodov. Sesterskej značke Škoda tak pomôže pokryť dopyt zákazníkov.

Automobilka predstavila na začiatku roka Plán 2025, ktorého cieľom je príchod nových produktov. „Montáž nového modelu je pre nás prvým pozitívnym krokom, ktorým sa však nekončia naše snahy dlhodobo zabezpečiť závod. Práve naopak, neustále musíme usilovne pracovať na zlepšovaní našej pozície a konkurencieschopnosti v rámci koncernu. K tomu patrí naďalej aj zlepšovanie podnikateľského prostredia na Slovensku, ktoré si prajeme,“ dodal Grünberg.

Výroba Škoda Karoq bude integrovaná do existujúcej linky segmentu malých mestských vozidiel (New Small Family). Výroba karosérií a lakovanie Škoda Karoq bude naďalej prebiehať v materskom závode Kvasiny. Následne budú ako tzv. MKD vozidlá (Medium Knocked Down) prevezené do Bratislavy, kde sa uskutoční kompletná montáž. Štart produkcie je plánovaný na jeseň 2020. S podobnou výrobou má pritom Volkswagen Slovakia skúsenosti z čias, keď sa v Bratislave vyrábali karosérie modelu Porsche Cayenne a na finalizáciu boli exportované do nemeckého Lipska.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom