Diváci služby YouTube používajúci prehliadač Firefox alebo Edge si mohli všimnúť záhadné päťsekundové oneskorenie pri načítavaní videí. Používatelia sa na fórach podelili o záznamy obrazoviek, na ktorých sa im pred načítaním videa na chvíľu vypne obrazovka.

Je zvláštne, že toto oneskorenie sa v prípade používateľov prehliadača Chrome nevyskytuje. O týchto sťažnostiach informoval portál Android Authority, ktorý sa v súvislosti s problémom aj spojil s reprezentáciou služby YouTube.

Môže to spôsobovať priamo YouTube

Pri hlbšom pátraní našli niektorí používatelia na stránkach ako YCombinator a Reddit úryvky kódu, ktoré naznačujú, že YouTube zaviedol mechanizmus proti blokovaniu reklám, ktorý spôsobuje tieto oneskorenia.

Hoci presná funkcia tohto kódu zostáva nejasná, spoločnosť Google jeho existenciu potvrdila. Vo vyhlásení pre Android Authority spoločnosť Google priznala, že zaviedla systém nabádajúci divákov, aby odinštalovali blokovače reklám. Spomenuli, že používatelia s blokátormi reklám sa môžu stretnúť s neoptimálnym zážitkom bez ohľadu na prehliadač.

Aby sme podporili rozmanitý ekosystém tvorcov na celom svete a umožnili miliardám ľudí prístup k ich obľúbenému obsahu na YouTube, začali sme snahu vyzvať divákov so zapnutými blokátormi reklám, aby povolili reklamy na YouTube alebo vyskúšali službu YouTube Premium pre zážitok bez reklám,“ uviedol hovorca spoločnosti Google pre Android Authority. „Používatelia, ktorí majú nainštalované blokovače reklám, môžu zažiť neoptimálne sledovanie bez ohľadu na prehliadač, ktorý používajú.

Služba sa už dávnejšie pokúsila používateľom ponúknuť predplatné, ktoré by ich zbavilo reklám. Najskôr prišiel YouTube Red, dnes sa toto predplatné nazýva YouTube Premium. Toto predplatné na Slovensku začína na sume 7,19 € mesačne. Predplatné okrem toho zahŕňa aj ďalšie benefity, ako je napríklad služba YouTube Music.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP