Zákaz vychádzania súvisiaci s pandémiou koronavírusu kontroluje v uliciach Tunisu policajný robot. Pokiaľ niekoho vo vyľudnených uliciach tuniskej metropoly spozoruje, priblíži sa k nemu a spýta sa ho, prečo je vonku.

Dotyčný musí následne predložiť identifikačný doklad a ďalšie dokumenty pred jeho kameru, aby ho policajti, ktorí robota ovládajú, mohli preveriť. Obyvatelia smú z domu vychádzať len zo zdravotných dôvodov a na nákup nevyhnutných potrieb.

وزارة الداخلية تستعمل التقنيات الحديثة في تطبيق إجراءات الحظر الصحي العام

وزارة الداخلية تستعمل التقنيات الحديثة في تطبيق إجراءات الحظر الصحي العام——القناة الرسمية للوزارة على اليوتيوب : www.youtube.com/user/BureauInfoCom/video­sالصفحة الرسمية للوزارة على الفايسبوك : www.facebook.com/ministere.interieur.tunisieالصفحة الرسمية على تويتر: www.twitter.com/interieurTnالموقع الرسمي لوزارة الداخلية : www.interieur.gov.tn

Gepostet von Ministère de l'Intérieur – Tunisie am Mittwoch, 25. März 2020

Monitorovacie roboty vyrába tuniská spoločnosť Enova Robotics. Robot sa pohybuje na štyroch kolesách a je vybavený termokamerou a technológiou Lidar, ktorá funguje ako radar, ale využíva namiesto rádiových vĺn svetelné lúče. Spoločnosť cenu strojov odmietla prezradiť.

Koľko ich tuniské ministerstvo vnútra nasadilo do ulíc, nie je známe. Video zachytávajúce futuristickú misiu zverejnilo ministerstvo na sociálnej sieti Facebook krátko po zavedení reštriktívnych opatrení. V Tunisku registrujú doteraz vyše 450 nakazených, 14 osôb už novému vírusu podľahlo.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom