S reštartom športových podujatí si na obrazovkách RTVS prídu na svoje aj priaznivci športu. Počas septembra odvysielame na Jednotke a Dvojke až 50 priamych prenosov z futbalu, cyklistiky, tenisu, atletiky či dostihov.

Po augustovom vyvrcholení Európskej ligy sa môžu futbaloví fanúšikovia v tradičnom sobotňajšom termíne tešiť na našu najvyššiu súťaž Fortuna ligu. Priame prenosy z nej vysielame od 1. kola, ktoré sa hralo 8. augusta.

aPonúkame vystúpenia Slovana Bratislava a DAC Dunajská Streda, ktorí zostali zo štvorlístka našich klubov v pohárovej Európe. Vo štvrtok 17. septembra odvysielame z 2. predkola Európskej ligy zápas Slovana vo Fínsku proti KuPS Kuopio a taktiež súboj Dunajskej Stredy proti FK Jablonec.

Pripravené máme aj prenosy po prípadnom postupe do 3. predkola (hrá sa 24. septembra). V piatok 4. septembra sa po takmer 10-mesačnej prestávke predstaví národný tím Slovenska, ktorý vstupuje do skupiny B-divízie Ligy národov zápasom proti Česku v Bratislave a o tri dni neskôr (7. septembra) hrá v Netanyi proti domácemu Izraelu. Okrem toho ponúkame aj zápasy reprezentácie do 21 rokov, ktorú čakajú kľúčové stretnutia kvalifikácie ME 2021 proti Švajčiarsku (4. septembra v Schaffhausene a 8. septembra v Nitre).

Od 29. augusta vysielame na Dvojke cyklistickú Tour de France. Diváci môžu sledovať všetkých 21 etáp, až do cieľa na Elyzejských poliach v Paríži v nedeľu 20. septembra. Počas najslávnejších etapových pretekov odvysiela RTVS aj dvojdielny dokument Lance, ktorý sa zaradil medzi filmové udalosti roka. Je to príbeh Lancea Armstronga, bývalého 7-násobného víťaza Tour de France, ktorému po priznaní používania dopingu odobrali takmer všetky športové tituly.

Dokument, ktorý pre ESPN nakrútila známa režisérka Marina Zenovichová a ktorý mal premiéru koncom mája, uvedieme 13. a 20. septembra. Počas Tour de France odvysielame aj dva priame prenosy z najvýznamnejších cyklistických pretekov u nás – Okolo Slovenska: 16. septembra to bude časovka 1. etapy v Žiline a 19. septembra záverečná etapa z Topoľčianok do Skalice.

Z tenisu odvysielame z okliešteného programu WTA Tour prestížny antukový turnaj Italian Open v Ríme (14. – 21. septembra).

V piatok 11. septembra ponúkame priamy prenos z najstaršieho atletického mítingu na Slovensku – z 55. ročníka podujatia PTS v Šamoríne. Tri dni predtým uvedieme priamy prenos z najprestížnejšieho atletického mítingu v Česku – zo Zlatej tretry v Ostrave.

Od roku 2014 sme obnovili priame prenosy z Medzinárodného maratónu mieru – 97. ročník najstaršieho maratónu v Európe sa pobeží v prvú októbrovú nedeľu aj v našom vyše trojhodinovom priamom prenose z Košíc. Pre priaznivcov turfu ponúkame významné dostihy z bratislavského závodiska: netradične v piatok 11. septembra to bude Oaks a v sobotu 3. októbra 28. Slovenské derby.

Zdroj: SITA

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom