„Obávam sa, že ľudia načúvajú týmto poverčivým mumbo jumbo (nezmyslom) na internete, všetkým tým veciam proti očkovaniu a myslia si, že MMR vakcína nie je dobrý nápad. To je zlé,“ povedal britský premiér.

Britská vláda plánuje vyvinúť tlak na sociálne médiá, aby urobili viac v boji proti dezinformáciám v otázkach očkovania. V krajine momentálne zaznamenali prudké zvýšenie prípadov osýpok. Ako v pondelok uviedol premiér Boris Johnson, zatiaľ čo krajina má skvelé výsledky v boji proti osýpkam, veci sa zrazu „uberajú nesprávnym smerom“, keď za prvých päť mesiacov tohto roka zaznamenali 230 nových prípadov tohto ochorenia.

Obávam sa, že ľudia načúvajú týmto poverčivým mumbo jumbo (nezmyslom, pozn. SITA) na internete, všetkým tým veciam proti očkovaniu a myslia si, že MMR vakcína nie je dobrý nápad. To je zlé,“ povedal britský premiér. Štátne zdravotníctvo a vláda potrebujú podľa britskej ministerky zdravotníctva Jo Churchill pracovať so spoločnosťami prevádzkujúcimi sociálne médiá na tom, aby ľudia dostávali korektné informácie, ktoré im pomôžu udržať ich deti v bezpečí.

Zdroj: SITA

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom