Švédska energetická spoločnosť Vattenfall získala kontrakt najväčšej nórskej mliekarne Tine na prevádzkovanie 200 nabíjacích staníc pre elektromobily jej zamestnancov a zákazníkov.

Vattenfall uviedol, že objednávka, ktorá obsahuje platobné služby a údržbu, je súčasťou päťročnej dohody medzi oboma spoločnosťami s cieľom zníženia klimatickej stopy Tine. Podľa agentúry Reuters finančné detaily neboli zverejnené. Švédska firma, ktorá sa chce stať popredným hráčom na relatívne novom a rýchlo sa rozvíjajúcom trhu služieb pre elektromobily, uviedla, že nabíjacie stanice budú umiestnené v prevádzkach Tine do konca roka 2020.

Nórsko má najviac elektromobilov na obyvateľa vo svete. V prvých šiestich mesiacoch tohto roka takmer polovica nových predaných vozidiel je poháňaná čisto elektrickým motorom. V rovnakom období roka 2018 išlo zhruba o štvrtinu. „Prechod na elektrický pohon sa v Nórsku deje naozaj rýchlo a potreba nabíjania sa bude dramaticky zvyšovať,“ skonštatovala Susanna Hurtigová, riaditeľka divízie E-mobility pre nordický región Vattenfallu.

Zdroj: TASR

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom