Americká herečka Reese Witherspoon si zahrá v novom sci-fi filme s názvom Pyros. Snímka je adaptáciou poviedky Tardy Man od Thomasa Piercea, ktorú vlani publikoval magazín The New Yorker. Štyridsaťtriročná rodáčka z New Orleans sa na projekte, ktorý kúpila streamovacia spoločnosť Netflix, bude podieľať aj ako producentka. Ako producent sa pod novinku podpíše aj Simon Kinberg. Pierce napíše jej scenár.

Poviedka sa zameriava na upravených ľudí, ktorí majú nezničiteľné obleky odolné voči ohňu napojené na ich chrbtice a pracujú pre spoločnosť, ktorá sa zameriava na zachraňovanie rôznych vecí bohatých ľudí z ich horiacich domov. Pri svojich misiách majú prísne zakázané vybočiť z ich poslania, a to aj v prípadoch, že sú v ohrození iní ľudia. Hlavný hrdina príbehu sa však rozhodne urobiť výnimku a pravidlo neposlúchnuť.

Zobraziť celú galériu (1)
Wikipedia / dtstuff9

Reese Witherspoon v roku 2006 získala Oscara, cenu BAFTA i Zlatý glóbus za stvárnenie June Carter, manželky country speváka Johnnyho Casha, v životopisnom filme Walk the Line (2005). V roku 2015 si vyslúžila druhú nomináciu na cenu americkej Akadémie filmových umení a vied za hlavnú úlohu vo filme Divočina.

Zdroj: SITA

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom