Drony určené na postrekovanie plodín, poľný robot na presné siatie i teleskopický manipulátor s plne elektrickým pohonom predstaví na tohtoročnej výstave Agrokomplex v Nitre Agrion – Združenie dodávateľov pôdohospodárskej techniky v SR. „Do poľnohospodárstva stále výraznejšie prichádzajú zariadenia, ktoré šetria náklady, zvyšujú efektivitu výroby a znižujú svoj vplyv na životné prostredie,“ skonštatoval prezident združenia Peter Matejovič.

Agrion sa na 48. ročníku medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy zúčastní prostredníctvom svojich šestnástich členov. Obsadia výstavnú plochu 4070 štvorcových metrov, čo je nárast o 58 percent v porovnaní s predchádzajúcim rokom. Združenie v súčasnosti združuje 59 dovozcov, predajcov a výrobcov poľnohospodárskej techniky. Podiel členských spoločností na predaji poľnohospodárskej techniky na Slovensku dosahuje 85 percent.

Novinkou na tohtoročnej výstave bude komentované predstavenie techniky, ktoré združenie organizuje v spolupráci s výstaviskom a Slovenskou poľnohospodárskou univerzitou v Nitre. Počas výstavy sa uskutoční predvádzanie teleskopických manipulátorov, techniky určenej pre pôdoochranné technológie, ale aj ďalších inovácií.

Medzinárodná poľnohospodárska a potravinárska výstava sa začne na národnom výstavisku vo štvrtok 17. augusta a potrvá do nedele 20. augusta. Jej súčasťou bude aj Národná výstava hospodárskych zvierat a výstava Poľovníctvo, Rybárstvo a Včelárstvo.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú