USA opäť zasahuje proti 5G technológii od Huawei. Vyhráža sa Nemecku

Huawei je už dlho zo strany USA obviňovaní z úzkeho prepojenia na čínsku vládu. USA tak vyzýva spojencov, aby zanevreli na 5G technológiu čínskeho giganta. Najnovšie varovanie smerovalo do Nemecka.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Nemecko je jedným zo spojencov USA, ktorí zatiaľ varovaniam ohľadom 5G technológií Huawei nepodľahlo. Nemecká vláda naďalej trvá na tom, že technológiu od Huawei vidí ako bezpečnú. USA preto v tomto smere vydalo varovania,  že stopne dôležite spravodajské informácie a vojenskú podporu v NATO, pokiaľ sa nevzdá spomínanej technológie, informoval portál Techspot.com.

Nemecko sa však bráni a tvrdí, že prijalo prísne bezpečnostné opatrenia na zabezpečenie integrity údajov, ako je kontrola zdrojového kódu a dôsledné monitorovanie dodávateľov, ktorí budú prevádzkovať 5G siete. Na základe interného vyšetrovania vláda nezistila žiadne úniky údajov spoločnosťou Huawei. Na druhej strane USA doposiaľ nepredložila žiadne relevantné dôkazy o úniku informácií zo strany Huawei, za čo čínsky gigant už podal na americkú vládu žalobu.

Zdroj: Techspot.com

Zdieľaj
O autorovi
Dávid Hrabčák
Som študent doktorandského štúdia na Technickej univerzite v Košiciach v odbore Multimediálne telekomunikácie. Moderné technológie sú pre mňa nie len niečo, čo študujem, ale aj koníček. Okrem technológií rád počúvam a tvorím elektornickú hudbu.