Umelá inteligencia už pomaly nachádza využitie aj na športové zápasy, no ako sa ukázalo pri futbalovom stretnutí škótskej ligy, ešte stále má svoje muchy. Ako informuje IFLscience, kamera, ktorá mala sledovať loptu, v niektorých momentoch miesto nej sledovala vyholenú hlavu postranného rozhodcu.

Fanúšikovia škótskych futbalových tímov Inverness a Ayr United majú z ich posledného vzájomného zápasu zrejme veľmi mizerný zážitok. Kvôli opatreniam v súvislosti s koronavírusom sa aj tamojšie zápasy odohrávajú bez prítomnosti divákov.

Jediná možnosť, ako zápas sledovať naživo, je prostredníctvom online živého prenosu. Ako dodal aj portál SBnation, na ovládanie kamery sa však miesto živého kameramana rozhodli využiť umelú inteligenciu, ktorá bola naprogramovaná, aby neustále sledovala loptu na ihrisku. V zápase však nastal mierny problém, hlava postranného rozhodcu sa pre umelú inteligenciu totiž javila ako lopta.

Tá sa potom počas celého zápasu v niektorých situáciách nevedela správne rozhodnúť, čo je skutočná lopta a čo iba hlava plešatého rozhodcu. Presúvala tak záber z lopty na rozhodcu a naspäť.

Zdroj: IFLscience, SBnation

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom