Čínsky technologický gigant Huawei Technologies zaznamenal v 3. kvartáli 2019 nárast tržieb o 24,4 %. USA ho pritom zaradili na tzv. čierny zoznam firiem, s ktorými nesmú spoločnosti v USA obchodovať bez špeciálneho povolenia. Uviedli to noviny Gobal Times.

Noviny tiež informovali o tom, že spoločnosť Huawei, ktorá je druhým najväčším výrobcom smartfónov na svete, predala za prvých deväť mesiacov roka vyše 185 miliónov telefónov, o 26 % viac ako vlani v rovnakom období. Tržby spoločnosti Huawei v 3. kvartáli dosiahli 610,8 miliardy jüanov (78,36 miliardy eur) a zisková marža 8,7 %.

Huawei v auguste uviedol, že vplyv obchodných reštrikcií v USA ho zasiahne menej, ako sa pôvodne obával. No tieto obmedzenia by mohli tento rok znížiť tržby jeho divízie smartfónov o 10 miliárd USD (9,08 miliardy eur). Huawei, najväčší svetový výrobca telekomunikačných sieťových zariadení, dodal, že v 3. štvrťroku získal ďalších zákazníkov pre siete novej generácie 5G, a to napriek snahám Washingtonu o sankcie proti nemu.  Koncern oznámil, že podpísal viac ako 60 zmlúv s globálnymi klientmi na dodávky zariadení pre siete 5G.

Zdroj: TASR

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom